• In English
 • Осередки пожежі на території арсеналу в Калинівці повністю ліквідовано. Загрози повторного загоряння немає
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 вересня 2019 року о 13:22

  Сьогодні близько 11:30 черговими службами арсеналу було зафіксовано задимлення на ділянці підриву нерозірваних боєприпасів технічної території бази зберігання поблизу смт Калинівка, що на Вінниччині.

  У зоні задимлення зафіксовано шість вибухів боєприпасів, вивезених на визначену ділянку раніше, для подальшої утилізації.

  До місця події відбула оперативна група на чолі із першим заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

  Станом на 13:18 на території арсеналу працюють фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій, працівники Національної поліції та Військової служби правопорядку у Збройних Силах України. Триває локалізація місця займання.

  За попередньою інформацією, задимлення сталося через горіння близько двох гектарів сухої трави.

  Загроз для військовослужбовців та цивільного населення, а також постраждалих осіб немає.

  Ситуація контрольована.

  Станом на 15:15. Тривають заходи щодо запобігання надзвичайній ситуації на території військової бази зберігання боєприпасів в смт Калинівка, що на Вінниччині.

  Так, оперативною групою на чолі із першим заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України здійснено обліт території арсеналу.

  Осередки загоряння локалізовано. Місцями спостерігаються поодинокі задимлення ділянки технічної території. На місці чергують пожежні розрахунки та сапери.

  Детонації боєприпасів не фіксується, загроз для військовослужбовців та мешканців довколишніх населених пунктів немає.

  Станом на 19:00. Усі осередки пожежі, що виникла на технічній території арсеналу поблизу Калинівки, повністю ліквідовано, загрози повторного загоряння немає. Про це повідомляє оперативна група із запобігання надзвичайній ситуації на арсеналі, яку очолив перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

  Завдяки оперативній взаємодії фахівців вдалося за доволі короткий проміжок часу локалізувати осередки займання і в подальшому повністю їх ліквідувати. Зокрема, було вчасно подано сигнал, здійснено відповідне оповіщення та організовано боротьбу із полум’ям силами пожежного розрахунку арсеналу. В подальшому гасіння осередків загоряння було продовжено силами Державної служби з надзвичайних ситуацій.

  На зазначеній території вжито додаткових заходів, аби унеможливити повторне займання сухої трави та листя. Зокрема, здійснюється полив водою, посилено пожежний та спостережний пости, організовано патрулювання місцевості та цілодобове чергування.


  Осередки пожежі на території арсеналу в Калинівці повністю ліквідовано. Загрози повторного загоряння немає