• In English
 • Оперативна інформація про надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території України
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 14 травня 2020 року о 08:32


  ∙ Підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій протягом доби для проведення заходів з попередження надзвичайних ситуацій, оперативного реагування на події та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж, проведення інших рятувальних заходів здійснено 1 тис. 872 виїзди.

  У результаті вжитих заходів врятовано 5 осіб, 64 будівлі та 6 од. автотракторної техніки.

  Радіаційний стан по м. Києву та Київській області стабільний, потужність експозиційної дози на поверхні ґрунту та вміст радіонуклідів у воді не перевищують допустимих значень.

  ∙ Водночас ДСНС попереджає про пожежну небезпеку на території України та пiдвищення рiвнiв води.

  За даними Укргідрометцентру, 14 травня у більшості районів східних областей - Одеської, Миколаївської та Запорізької - надзвичайний рівень пожежної небезпеки.

  14-16 травня на рiчках басейнiв Сяну, Захiдного Бугу (Львiвська, Волинська обл.) очiкується пiдйом рiвнiв води на 0,3-0,8 м над поточними рiвнями, без негативних наслідків.

  ∙ У зв’язку з проведенням комплексних заходів щодо попередження розповсюдження коронавірусної інфекції Covid-19 в Україні, у взаємодії із місцевими органами влади рятувальники проводять дезінфекцію на об’єктах соціальної сфери, здійснюють знезараження ділянок автодоріг, тротуарів тощо.

  ∙ Крім того, протягом доби рятувальники виявили і знешкодили 357 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 2 авіаційні бомби.

  Рятувальники закликають громадян у разі знаходження предметів, зовні схожих на ВНП, терміново повідомляти екстрені служби за номерами 101 (Служба порятунку), 102 (поліція) чи місцеві органи влади. До прибуття спеціалістів бажано подбати, щоб місце знахідки охоронялося задля того, щоб на виявлений боєприпас ніхто не встиг натрапити!