• In English
 • Оновлено актуальний перелік громад у районах бойових дій, на ТОТ та тих, що в оточенні

  Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам здійснюватимуть виплати. Документ набере чинності після публікації в Офіційному віснику України. Нагадуємо, перелік не є фіксованим – він регулярно актуалізується.

  Станом на 13.09.2022 року до оновленого переліку територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), входить 9 областей.

  Це територіальні громади Донецької (66), Харківської (56), Дніпропетровської (10), Луганської (37), Запорізької (56), Херсонської (49), Миколаївської (26), Сумської (22), Чернігівської (5) областей. Загалом у переліку наразі 327 громад.

  Варто зазначити, що перелік доповнився Марганецькою міською територіальною громадою Нікопольського району Дніпропетровської області.

  Усі внутрішньо переміщені особи з цих громад отримають грошову допомогу від держави.

  Інформуємо, що зазначений перелік формується за погодженням Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних та Київської міської військових адміністрацій.

  У процесі визначення таких територій спираються на три ключові критерії:

  • території, що є тимчасово окупованими;

  • території, що перебувають в оточенні (блокуванні);

  • території, на яких тривають активні бойові дії.

  Якщо ви зареєстровані в якійсь із зазначених областей, але ваша громада відсутня в цьому переліку, радимо звернутися до своєї військової адміністрації (особисто або через гарячу лінію) й уточнити інформацію.