• In English
 • Онлайн-запис для складання практичного іспиту з водіння відкритий для жителів ще чотирьох областей
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 12 вересня 2023 року о 13:57

  Доступ до онлайн запису на практичні іспити для майбутніх кермувальників ще в 4 регіонах України відкривається сьогодні. Нововведення відбувається в рамках пілотного проекту із забезпечення прозорих іспитів.

  З 21 вересня проект розшириться на Хмельницьку, Черкаську, Полтавську та Чернігівську області. В цих регіонах кандидати у водії матимуть можливість онлайн оформити талон попереднього запису на практичний іспит через функціонал е-запис. 

  Які зміни очікувати майбутнім водіям при складанні іспитів?

  Зараз кандидати у водії можуть замовити онлайн талон, який генерується на 14 днів вперед. Із 21 вересня в цих регіонах система дозволить записуватися заздалегідь також через термінал. 

  Кандидати у водії, які готові до теоретичного чи практичного тестування, мають можливість вибрати зручні для себе сервісні центри МВС. Вони розташовані за адресами:

  Хмельницька область: 

  Хмельницький (сервісний центр МВС № 6841);
  Кам’янець-Подільський (сервісний центр МВС № 6843).

  Черкаська область: 

  Черкаси (сервісний центр МВС № 7141);
  Умань (сервісний центр МВС № 7142).

  Полтавська область: 

  Полтава (сервісний центр МВС № 5341);
  Кременчук (сервісний центр МВС № 5342);
  Лубни (сервісний центр МВС № 5343).

  Чернігівська область: 

  Чернігів (сервісний центр МВС № 7441);
  Прилуки (сервісний центр МВС № 7442).

  Всі сервісні центри МВС в цих областях надаватимуть громадянам послуги з реєстрації та перереєстрації транспортних засобів, видачі та обміну посвідчення водія. Однак теоретичні та практичні іспити в майбутніх кермувальників прийматимуть ті підрозділи, в яких розпочнеться пілотний проект.

  Сервісні центри МВС стануть екзаменаційними хабами з просторими класами. Вони додатково обладнані відеокамерами з аудіозаписом, які фіксуватимуть звук. Кандидати у водії не зможуть отримати можливу підказку від сторонніх осіб.

  Завдяки додатковій відеофіксації виключається будь-яке ймовірне втручання в іспити. Такий посилений технічний контроль також стане дієвим інструментом для оскарження результатів іспитів. 

  Пілотний проект із забезпечення прозорих іспитів стартував 1 червня 2023 року. Зараз він діє на Львівщині, Київщині, Одещині, Вінниччині, Рівненщині, Житомирщині, Кіровоградщині та Сумщині. Також онлайн запис доступний в місті Києві. А в інших регіонах – через термінали в сервісних центрах МВС.