• In English
 • Олімпійському навчально-тренувальному центру «Конча-Заспа» – 45 років
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 03 лютого 2019 року о 15:46

  45 років з дня заснування відзначає ДП «Олімпійський навчально-тренувальний центр «Конча-Заспа» – головна спортивна база країни, де готуються до змагань українські олімпійці, неолімпійці та паралімпійці.

  За роки існування база підготувала понад 60 олімпійських чемпіонів, десятки срібних і бронзових призерів Олімпійських ігор, переможців та призерів чемпіонатів світу, Європи, Кубків світу та інших змагань.

  Нині база продовжує розвиватись. За прямої підтримки Мінмолодьспорту  з 2015 року на базі відкрито нові зали, постійно оновлюється обладнання та спортивний інвентар,  медичне устаткування.

  Загалом з жовтня 2017 року по грудень 2018 року здійснено закупівель робіт та послуг, придбано обладнання та інвентарю на загальну суму понад 36,5 млн грн.

  У 2017 році зроблено капітальні ремонти залів – загальної фізичної підготовки, спеціальної фізичної підготовки; приміщення сауни; проведено модернізацію системи відеонагляду, ремонт освітлення ігрового залу, залу гімнастики та залу боротьби.

  У 2018 році, зокрема, встановлено нову вентиляційну систему у залі спортивної гімнастики.  Головний тренер збірної України зі спортивної гімнастики Геннадій Сартинський особисто відзначив, що умови тренувань і проживання  спортсменів якісно зросли за останні два роки.

  1 лютого 2019 року на базі відкрито новий, додатковий зал важкої атлетики із  11 помостами для тренувань.

  Міністр молоді та спорту Ігор Жданов на святковому вечорі, присвяченому ювілею бази, привітав її колектив: «Низький уклін всім працівникам: прибиральницям, лікарям, офіціантам, кухарям, медикам, тренерам, адміністраторам – всім, хто вкладає в спортивні перемоги України велику частину своєї праці, свого часу, своєї душі. «Конча-Заспа» функціонує на належному рівні саме завдяки вам. Я не з чуток знаю, що спортсмени, які тут тренуються, задоволені тими умовами, які створені на базі. Але на цьому ми не збираємося зупинятися. Я був на багатьох олімпійських базах у Польщі, Японії. Можу сказати, що ми здатні витримати конкуренцію, особливо зараз, коли буквально за останні півтора року нашими спільними зусиллями база отримала серйозний поштовх вперед».

  Міністр нагадав, що є план розвитку бази, згідно з яким за наявності відповідних коштів у бюджеті Міністерства планується побудувати сучасний басейн, два тренувальні корпуси, новий спальний корпус тощо.