• In English
 • Ольга Стефанішина зустрілася з послами країн-членів ЄС
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 14 грудня 2022 року о 22:44

  Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина зустрілася з послами країн-членів ЄС та Головою Делегації Європейського Союзу в Україні. Зустріч відбулася після голосування у Верховній Раді ряду законів на виконання рекомендацій Єврокомісії та напередодні засідання Європейської Ради 15 грудня.

  Учасники зустрічі детально обговорили прогрес з виконання кожної з 7 рекомендацій Європейської Комісії, необхідних для подальшого руху України в ЄС.

  Віце-премʼєр-міністр наголосила на важливості регулярного обміну для кращого інформування столиць країн-членів ЄС про реформи і трансформації, які здійснює Україна, попри повномасштабну війну: «Україна неодноразово довела, особливо після 24 лютого, що є стійкою демократичною державою. Після майже 10 місяців повномасштабної війни ні у кого немає бути сумнівів у наших спроможностях та потенціалі. Закликаю вас разом працювати над поглибленням розуміння України у країнах ЄС, а також вибудувати обʼєктивне сприйняття прогресу, якого ми досягли і продовжуємо досягати у реформуванні».

  Ольга Стефанішина зазначила про високу мобілізацію української влади навколо курсу на європейську інтеграцію та пріоритизації кроків, які необхідно зробити на цьому шляху. Підтвердженням цього стали комплексні законопроекти, ухвалені Парламентом за останні кілька місяців, для реалізації рекомендацій Єврокомісії.

  Також сторони обговорили подальші кроки для усунення барʼєрів між Україною та ЄС, зокрема щодо інтеграції до внутрішнього ринку ЄС. Окремо учасники обговорили наслідки повномасштабної війни, підтримку України в умовах ракетного терору та мобілізацію міжнародних зусиль для відновлення миру на засадах територіальної цілісності України.