• In English
 • Ольга Стефанішина зустрілася з Міністром оборони Нідерландів
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 23 серпня 2023 року о 18:33

  У рамках зустрічі, яка відбулася у середу, 23 серпня, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен обговорили широке коло питань, зокрема реалізацію рішень Саміту лідерів країн НАТО, кроки щодо зміцнення підтримки та обороноздатності України.

  «Ключове завдання сьогодні – забезпечити швидке виконання всіх рішень Вільнюського саміту, зокрема щодо створення і функціонування Ради Україна-НАТО, а також оновленої програми з досягнення взаємосумісності. Ми готові до активної роботи і маємо повну координацію на рівні органів влади, та очікуємо такої ж позиції зі сторони Альянсу», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Вона підкреслила, що зустрічі в форматі Ради Україна-НАТО мають проводитись на регулярній основі. Вона також нагадала про швидкий вступ до Альянсу Фінляндії та Швеції, які мали необхідний рівень сумісності з НАТО.

  «Україна працює над дорожньою картою взаємосумісності, важливо сфокусуватись на стратегічному плануванні, реформах, необхідних у секторі безпеки і оборони, і саме в цих питаннях ми розраховуємо на вашу допомогу», – підкреслила Ольга Стефанішина.

  Також учасники обговорили практичну допомогу Україні та важливість реалізації проектів у межах Комплексного пакета допомоги НАТО.

  Віце-прем’єр-міністр подякувала Нідерландам за приєднання до підписаної країнами G7 у Вільнюсі декларації щодо надання відповідних гарантій безпеки. Окремо вона відзначила нещодавнє рішення про те, що Нідерланди та Данія зобов’язуються поставити Україні винищувачі F-16.

  «Нідерланди були однією з перших країн, які дали позитивну відповідь на наш запит, і хоча для відповідного рішення знадобився певний час, ваша рішучість була життєво важливою для нас, як і ваше лідерство», – додала Ольга Стефанішина.