• In English
 • Ольга Стефанішина зустрілась з Міністром закордонних справ Чорногорії
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 лютого 2024 року о 21:19

  У п’ятницю, 16 лютого, на полях Мюнхенської конференції з безпеки Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела зустріч з Міністром закордонних справ Чорногорії Філіпом Івановичем. 

  Під час зустрічі, сторони обговорили питання підготовки України і Чорногорії до вступу в Європейський Союз. Українська сторона висловила зацікавлення в обміні досвіду з Чорногорією, яка є лідером серед країн Західних Балкан у просуванні до членства в ЄС.  

  «Україна прагне бути частиною більшої, сильнішої та об'єднаної Європи. Імпульс побудувати саме такий ЄС є зараз, і важливо думати про те, як ми спільно можемо просуватися далі в цьому напрямку. Переконана, що обмін досвідом та знаннями допоможуть нам обом бути ефективнішими. Дуже рада нашій першій зустрічі і сподіваюся на плідну співпрацю», – зазначила Віце-прем’єр-міністр під час зустрічі.

  Філіп Іванович, своєю чергою, відзначив активізацію двосторонніх контактів між Україною та Чорногорією та заявив, що з моменту свого призначення сприяє поглибленню цього діалогу. За словами очільника чорногорського МЗС, стабільність і безпека Європи можуть бути досягнуті лише через єдність країн континенту; розширення Європейського Союзу - це посилення цієї єдності. 

  Він запевнив, що Чорногорія підтримуватиме Україну всіма можливими способами.

  «Ми розширюємо своє розуміння того, як побудовані процеси в ЄС, з вашого досвіду. Для нас це дуже важливо. Це дозволяє уникнути помилок та сірих зон. Дякуємо вам за це. Ми, своєю чергою, можемо запропонувати вам наш значний досвід євроінтеграційних реформ і перетворень, розпочатих 10 років тому у рамках імплементації Угоди про асоціацію. Ми маємо одну ціль, і вважаю, маємо протидіяти спробам нас протиставити один одному, розділити», – підкреслила Ольга Стефанішина.

  Вона розповіла про прогрес України в реформах, пов'язаних з верховенством права та боротьбою з корупцією. Віце-прем‘єр-міністр наголосила, що Україна повністю підтримує підхід заснований на заслугах і докладає всіх зусиль для виконання своїх зобов’язань.  

  Учасники зустрічі домовилися розвивати співпрацю на експертному рівні. Окремо було відзначено важливість саміту Україна-Західні Балкани, що відбудеться наприкінці лютого у Тірані, Албанія.