• In English
 • Ольга Стефанішина в ООН: Розвиток можливостей для жінок – ключ повоєнної відбудови України
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 07 березня 2023 року о 07:00

  Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час онлайн виступу на відкритті 67-ї сесії Комісії зі становища жінок наголосила, що повномасштабна війна продемонструвала вагомість зусиль кожного й кожної для виживання України та української нації; побудови кращого майбутнього.

  Вона зазначила, що з 24 лютого, коли переважно чоловіки боронять країну на полі бою, жінки взяли на себе значні функції по управлінню процесами всередині держави, підтримки її стійкості.

  Зокрема, вона підкреслила вагомість ролі цифрової трансформації у боротьбі з ворогом та збереженні функціональності держави. Урядовець запевнила, що цифровізація також дозволяє подбати про те, щоб усі, хто потребує допомоги, її невідкладно отримали.

  «Інновації та технології суттєво змінили наше життя, від способу спілкування, способу роботи до способу протидії загарбникам. Завдяки нашому технологічному розвитку до початку повномасштабного війни, українці, які зіткнулися з втратою фінансових ресурсів, житла, роботи, нині можуть відновити документи, зареєструватися як ВПО онлайн чи зафіксувати руйнування майна. Водночас технології дозволили громадянам, з перших годин повномасштабної агресії, повідомляти про рух російських військ територією країни, що суттєво вплинуло на подальший перебіг війни», – підкреслила Ольга Стефанішина.

  Вона також закцентувала на важливості розширення можливостей жінок та дівчат, підтримки їхнього особистісного розвитку.

  «Завдяки цифровізації наразі вже 72 000 жінок скористалися державними службами зайнятості онлайн. Крім того, продовжуємо розширювати можливості жінок через реєстрацію бізнесу онлайн і наданням їм відповідних консультацій. Паралельно, українки беруть активну участь у розвитку цифрових сервісів. Частка жінок в українському ІТ за останні роки зросла до 35%», – зазначила Віце-премʼєр-міністр.

  Окремо, вона наголосила, що розвиток можливостей, зокрема у діджитал сфері, також важливий для повернення тимчасово переміщених громадян з-за кордону.

  «Важливо переконатися, що жінки, які виїхали за кордон, оскільки їхні будинки зруйновані, роботи знищені, міста та села окуповані, мають можливості отримати нові навички, перекваліфікуватись. Це дозволить зберігати їхній зв'язок із державою, підтримувати її дистанційно. Водночас це додатковий стимул для них, після перемоги України, повертатися додому та реалізувати свій потенціал у процесі відновлення», – сказала Ольга Стефанішина.

  Тематика 67-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок – інновації та технологічні зміни й освіта в цифрову епоху для досягнення гендерної рівності та розширення можливостей усіх жінок та дівчат.

  Головою української Делегації є Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, яка бере участь у заходах Комісії онлайн.

  Довідково

  Комісія зі становища жінок – це функціональний орган Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОР). Вона займається оглядом застосування міжнародних стандартів із захисту та просування прав жінок, а також розробкою пропозицій щодо їх виконання.