• In English
 • Ольга Стефанішина та Єврокомісар Ільва Йоханссон обговорили міграційні виклики на тлі ракетного терору росії
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 06 грудня 2022 року о 19:54

  Сьогодні відбулась онлайн-зустріч Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної з Комісаром ЄС із внутрішніх справ Ільвою Йоханссон. 

  Вони обговорили актуальну безпекову ситуацію в Україні, зокрема наслідки останньої хвилі ракетних атак росією критичної інфраструктури, а також можливості для допомоги українцям під час зимового періоду. 

  «Росія в агонії використовує всі свої боєприпаси. Це була восьма хвиля атак на критичну й муніципальну інфраструктуру. Однак сьогодні Україна завдяки підтримці партнерів вже є більш підготовленою для захисту свого неба. Росія запустила більше 70 ракет і наші повітряні сили збили понад 60. Ситуація залишається контрольованою. Проте росія продовжує руйнувати критичну інфраструктуру, і ми все ще потребуємо більше систем ПРО/ППО», – сказала Ольга Стефанішина. 

  Урядовиця підкреслила, що росіяни намагаються спланувати атаки таким чином, щоб максимально затягувати час для ремонтів пошкодженої інфраструктури та залишити людей взимку без води, опалення й електроенергії. Це може змусити людей знову їхати до ЄС для порятунку від холоду. 

  Зі свого боку Єврокомісар Ільва Йоханссон підтвердила підтримку України з боку Євросоюзу та важливість протидіяти спробам росії зруйнувати цю підтримку. Учасниці зустрічі обговорили спільні кроки для планування необхідних заходів, зокрема логістичних, на випадок зростання міграції з України до ЄС. Ольга Стефанішина та Ільва Йоханссон також обговорили підписання Угоди про статус представників «Фронтекс» з метою залучення можливостей агентства для вирішення окремих питань на кордонах.

  Окремо Єврокомісар та Віце-прем’єр-міністр розглянули питання визнання українських документів в країнах ЄС, зокрема довідок про інвалідність, а також документів про встановлення опіки над дітьми, розлученими з сім’єю, або дітьми, позбавленими батьківського піклування. Під час розмови було порушено питання можливості ідентифікації та відновлення документів осіб, зокрема дітей, які зникли під час бойових дій, включаючи тих, кого силою перемістили на територію росії. 

  Ольга Стефанішина та Ільва Йоханссон також підняли тему навчання українських дітей за кордоном. Віце-прем’єр-міністр проінформувала про можливості українського онлайн-навчання для дітей, які перебувають за кордоном. «Ми інвестували багато зусиль для організації цього процесу в українських школах. Це позитивно як для України, так і для ЄС, оскільки зменшує навантаження на вашу систему освіти. Ми бачимо, що цей формат є затребуваним, і це також гарний сигнал, що люди планують повернутися до України», – сказала Віце-прем’єр-міністр. 

  Ольга Стефанішина подякувала європейським партнерам за координацію та автоматизацію усіх процесів, які сьогодні дозволяють швидко вирішувати нагальні питання, пов'язані із захистом прав та підтримкою українських громадян, що отримали тимчасовий захист на території країн-членів ЄС.