Сьогодні ми створюємо новий центр демократичного, ціннісного зростання у Європі. На цьому наголосила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час онлайн участі у Стратегічній сесії «Подальші кроки України у сфері забезпечення гендерної рівності на шляху до ЄС».
Вона підкреслила, що нині кожен українець, на своєму фронті, бореться за перемогу у війні та водночас за спільне українське європейське майбутнє та цінності свободи й рівності.
Урядовець зауважила, що попри повномасштабну війну, Україна продовжує втілювати реформи у сфері гендерної рівності. Ухвалено Державну стратегію забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, Стратегію впровадження гендерної рівності у сфері освіти. Ратифіковано Стамбульську Конвенцію, а також ухвалено законодавство, що забезпечує рівні можливості матері та батька військовослужбовців, на догляд за дитиною під час воєнного стану.
Ольга Стефанішина також нагадала, що наприкінці червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС й наголосила, що попереду стоїть велике завдання – перехід на європейські стандарти у всіх сферах життєдіяльності, зокрема гендерної рівності.
«Попри велику пророблену роботу, нам є над чим працювати й у сфері забезпечення рівних прав та можливостей кожного й кожної. Так, в Україні зберігається значна гендерна різниця в оплаті праці, для забезпечення рівних можливостей у трудовій сфері необхідне подальше удосконалення законодавства, не є достатнім наявне антидискримінаційне законодавство. Окремим напрямком має бути протидія та попередження гендерно-зумовленого насильства».
Віце-премʼєр-міністр підкреслила, що дороговказом на цьому шляху є Дорожня карта наближення України до стандартів ЄС у сфері гендерної рівності. Вона також сказала, що паралельно держава вже зараз думає про повоєнне європейське відновлення на принципах сталого розвитку, недискримінації та рівності: «Адже це не лише про міста та будинки. Це насамперед про людей та для людей».
Ольга Стефанішина підкреслила, що також потрібно далі працювати над повноцінним захистом та підтримкою постраждалих від сексуальних злочинів росії під час війни.