• In English
 • Ольга Стефанішина провела онлайн-зустріч з Міністром у справах ЄС Польщі Адамом Шлапкою
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 12 січня 2024 року о 18:58

  У п’ятницю, 12 січня, відбулась онлайн-зустріч Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної та міністра у справах Європейського Союзу Республіки Польща Адамом Шлапкою.

  Віце-прем’єр-міністр подякувала польському колезі за підтримку євроінтеграційних прагнень України, зокрема під час ухвалення Європейською Радою 14 грудня рішення про початок перемовин про вступ до ЄС. Сторони домовилися про активізацію діалогу та обміну досвідом у сфері євроінтеграції.  

  «Маємо офіційне рішення про початок переговорів про вступ України до ЄС. У цьому контексті українсько-польський двосторонній діалог щодо європейської інтеграції є корисною і своєчасною ініціативою; такий діалог також міг би слугувати платформою для обговорення питань, пов'язаних із нашим майбутнім членством в ЄС і входженням до єдиного ринку», – зазначила Віце-прем’єр-міністр. 

  Вона також висловила сподівання на підтримку Польщею рішення Європейської Ради щодо фінансової підтримки України на 2024-2027 роки, яке лідери ЄС розглядатимуть 1 лютого під час спеціальної зустрічі. 

  «Йдеться не лише про передбачуваність і фінансову стабільність у 2024 році, але і про стійкість ринку у більш довготривалій перспективі», – наголосила Ольга Стефанішина. 

  Міністр у справах ЄС Польщі, зі свого боку, запевнив, що Варшава повністю підтримує ухвалення нового фінансового інструменту для України обсягом 50 млрд євро і докладе всіх зусиль для досягнення відповідного консенсусу 27-ми членів.

  Сторони обговорили також торговельні питання, зокрема продовження Євросоюзом режиму торговельних преференцій для України з боку ЄС. Віце-прем’єр-міністр відзначила важливість продовження діалогу на всіх рівнях для вирішення чутливих питань.

  Віце-прем’єр-міністр наголосила, що на сьогоднішній день український аграрний сектор  функціонує у надзвичайно складних умовах, забезпечуючи не тільки продовольчу  безпеку України, але і підтримуючи макроекономічну стабільність. 

  «Україна, Польща та ЄС мають багато інструментів для вирішення питань, які виникають на двосторонньому рівні, без шкоди для подальшої лібералізації торгівлі між Україною та ЄС, що є життєво важливим для виживання української економіки як такої», – зазначила Ольга Стефанішина.