• In English
 • Ольга Стефанишина: Захист населення від інфекційних вакцинокерованих захворювань є незмінним пріоритетом МОЗ
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 09 листопада 2018 року о 11:27

  Захист населення від інфекційних вакцинокерованих захворювань є незмінним пріоритетом Міністерства охорони здоров’я. На цьому наголосила заступник Міністра охорони здоров'я на відкритті конференції “Питання імунології в педіатрії”, на якій українські фахівці разом з європейськими колегами обговорюють актуальні питання дитячої імунології.

  «Для Міністерства охорони здоров’я захист населення від інфекційних вакцинокерованих захворювань є незмінним пріоритетом. Вакцинація - це щит, що захищає національну безпеку. Систематичні та послідовні зміни у системи охорони здоров’я вже приносять помітні позитивні результати», - сказала вона.

  За словами заступника Міністра, вперше за довгий час Україна повністю забезпечена вакцинами, обов’язковими відповідно до Національного календаря щеплень. «Висока ефективність державних закупівель вакцин за участі Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) дозволила нам забезпечити українців вакцинами від найкращих виробників світу, якість і безпеку яких визнає Всесвітня організація охорони здоров’я, - зазначила Ольга Стефанишина. - Більше того, закупівлі вакцин перейшли на трирічне планування, що допоможе Україні забезпечувати населення необхідними вакцинами безперервно та уникати дефіцитів, що можуть бути спричинені проблемами виробництва вакцин на глобальному рівні».

  Однак, як відзначила заступник Міністра, незважаючи на повне забезпечення вакцинами, рівень вакцинації від хвороб з календаря щеплень досі залишається на незадовільному рівні.

  Тому для забезпечення більшої доступності щеплень МОЗ України також прийняло ряд важливих процедурних рішень. Так, усунуто бюрократичні бар’єри для перерозподілу вакцин між регіонами. Вакцини, придбані за державний кошт і доступні для громадян безоплатно, стають доступними навіть у приватних клініках і в лікарів-ФОПів, які підписали договори з Національною службою здоров’я України та сумлінно виконують свої зобов’язання з надання первинної медичної допомоги. Також розроблена, пройшла громадське обговорення та готується до прийняття на рівні Уряду України Стратегія з імунізації.