• In English
 • Ольга Стефанішина у Брюсселі: Будь-які переговори щодо безпеки у Європі мають починатися з виведення російських військ
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 10 січня 2022 року о 19:21

  10 січня Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина взяла участь у позачерговому засіданні Комісії Україна-НАТО.

  Сторони обмінялися думками щодо так званих останніх російських пропозицій у сфері безпеки. Ольга Стефанішина наголосила, що ці проекти договорів по суті та по формі є не пропозицією до переговорів, а відвертим ультиматумом, що містить вимоги, які несумісні з цінностями та принципами НАТО та всього демократичного світу.

  «Вимоги Росії до союзників не можна розглядати як переговорну позицію. Агресор не має права ставити умови, поки останній російський солдат і танк не покинуть кордони України», – сказала Ольга Стефанішина під час спільного прес-підходу з Генеральним Секретарем НАТО перед засіданням Комісії.

  «Ми бачимо, як Росія намагається змістити фокус дискусії – погрожує новою війною та при цьому не робить жодного кроку до мирного врегулювання в Мінському або Нормандському форматах. Хочу наголосити ще раз, будь-які переговори щодо безпеки мають починатися з виведення російських військ із території України», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

  Віце-прем’єр-міністр наголосила, що позачергове засідання Комісії Україна-НАТО напередодні зустрічі Ради Росія-НАТО є чіткою демонстрацією дотримання принципу «нічого про Україну без України».

  Ольга Стефанішина підкреслила, що якщо Росія продовжить нарощувати війська вздовж кордонів України, то може зібрати достатню кількість сил, аби розпочати повномасштабне вторгнення в Україну. Урядовиця закликала союзників зробити все можливе, аби попередити такий сценарій. «Ми підтримуємо, що важливо зберегти дипломатичні канали з Росією відкритими та вести діалог, якщо це дозволить попередити застосування військових інструментів», – сказала Ольга Стефанішина.

  Віце-прем’єр-міністр висловила сподівання, що НАТО продемонструє єдність та рішучість у виробленні ефективної протидії військовим та гібридним загрозам на наступному саміті НАТО у Мадриді. «Ми розраховуємо, що фундаментальні принципи Альянсу, такі як політика відкритих дверей, не можуть бути переглянуті», – сказала Ольга Стефанішина.

  У свою чергу, Генеральний Секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що члени НАТО єдині у підтримці права кожної нації обирати свій власний шлях.