• In English
 • Ольга Стефанішина: Пандемія зі всією різкістю продемонструвала переваги європейської інтеграції
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 08 лютого 2021 року о 13:28


  Коронакриза засвідчила важливість партнерства України з ЄС та НАТО. Про це сказала Віце-прем'єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина у рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді», який розпочався сьогодні у Києві. Вона додала, що якби Україна була членом ЄС, то стала б учасницею глобальних ініціатив і мала б доступ до вакцин разом з іншими країнами ЄС.

  «Це ще одна причина, чому треба прискорити євроінтеграційні процеси – щоб стати повноцінною частиною цивілізованого світу. Щоб не лише виборювати кожного дня собі це право, а користуватися його перевагами», – зазначила Ольга Стефанішина.

  Крім того, Віце-прем'єр-міністр додала, що вакцинація – питання національної безпеки для України у 2021 році.

  «Ми високо цінуємо не лише підтримку ЄС, яка була і залишається суттєвою з першого дня, ми також цінуємо чесність та відкритість нашого партнерства з іншими країнами. Пандемія засвідчила, що ніхто не може протистояти подібним загрозам наодинці, а вигоду від скоординованих зусиль ЄС і НАТО відчувають не лише держави-члени, а й партнери. Взаємодія з міжнародними партнерами наочно показує наскільки глибоко ми всі інтегровані, наскільки цінними для нас є спільний ринок, вільний рух товарів, свобода пересування, контакти між людьми», – сказала Ольга Стефанішина.

  Віце-прем'єр-міністр також наголосила, що сьогодні система охорони здоров’я стає частиною критичної інфраструктури. Сама ж система і безпека кожного громадянина залежить від рівня стійкості, який вибудовують держави. ЄС, США і НАТО сьогодні приділяють велику увагу питанням стійкості, державного управління, державних систем. Це також є пріоритетом і для України.

  Довідково 

  Всеукраїнський форум «Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді» – це відкритий діалог влади та суспільства про боротьбу з пандемією, стан економіки і системи навчання, вакцинацію та протидію дезінформації. Подія триватиме 8-10 лютого.

  Докладніше про подію, програму й учасників заходу можна дізнатися на:

  Сторінці форуму – https://ukraine30.com/covid

  FB-сторінці – https://www.facebook.com/Forum.Ukraine30/

  YouTube-каналі – https://bit.ly/3pS9Y7n