• In English
 • Ольга Стефанішина обговорила з Сенаторами США військову, фінансову та енергетичну підтримку України
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 19 листопада 2022 року о 09:29

  18 листопада Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела зустріч з Сенаторами США на полях Міжнародного галіфакському форуму в Канаді.

  Участь у зустрічі взяли Джин Шагін, Джеймс Ріш, Кірстен Джиллібранд, Кріс Кунс, Тім Кейн, Джекі Розен, Майк Раундз.

  Вони обговорили поточну безпекову ситуацію та потреби України у цьому контексті, а також обмінялись думками щодо планування подальшої допомоги країні.

  «Мені особливо приємно отримати від вас сигнали щодо єдності у підтримці України. Широка допомога США відіграє велике значення для перемоги України, перемоги демократії. Такий підхід стимулює й інших партнерів бути більш активними. Усе це має великий вплив на ситуацію на полі бою», – сказала Ольга Стефанішина.

  Урядовиця зазначила, що нещодавня деокупація правобережжя Херсонщини забезпечить більшу безпеку для Одеської та Миколаївської областей. Вона також звернула увагу на низький моральний дух російських військових.

  Поряд з тим, Ольга Стефанішниа підкреслила, що будь-яку паузу у цій війні росія може використати для того, аби перегрупувати та посилити свої війська.

  Урядовиця акцентувала увагу на необхідності розпочати більш стратегічне планування щодо озброєння України, зокрема на перспективу, яка охоплюватиме період і після перемоги України.

  «Київський безпековий договір може стати основою для стратегічного підходу у військовому переоснащенні українського війська та посиленні його потенціалу вже сьогодні, а також системного поєднання цих заходів із плануванням, зокрема фінансовим, партнерів України», – сказала Ольга Стефанішина.

  Віце-прем’єр-міністр акцентувала, що серед пріоритетів для України сьогодні є захист від атак росії цивільного населення та критичної інфраструктури, а також постачання далекобійної артилерії, що рятує життя військовим. Водночас важливим є розвиток санкційного тиску на росію для послаблення її військового потенціалу.

  Крім того, Ольга Стефанішина звернула увагу Сенаторів США на важливості стійкості держави в умовах війни.

  «Сьогодні Уряд, Верховна Рада та місцеві органи влади залишаються стійкими, у тому числі, завдяки тим прогресивним реформам, які ми провели разом з партнерами впродовж останніх восьми років. Для підтримки цієї стійкості нам також необхідно підтримувати макрофінансову стабільність, збереження своєчасних соціальних виплат. Розраховуємо на підтримку партнерів у цьому напрямі», – сказала Ольга Стефанішина.