• In English
 • Ольга Стефанішина обговорила з Міністром закордонних справ Канади Мелані Жолі посилення військової допомоги Україні
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 18 січня 2022 року о 13:52

  17 січня Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина зустрілася з Міністром закордонних справ Канади Мелані Жолі.

  Сторони обговорили питання стримування збройної агресії Росії, підтримку євроатлантичних прагнень України та співпрацю України і Канади в безпековому та оборонному секторах.

  Віце-премʼєр-міністр подякувала за непохитну підтримку Канади, яка особливо важлива в часи ескалації агресії з боку Росії:

  «Забаганки Кремля будуть збільшуватись, як тільки Путін відчує, що західні демократії йдуть на поступки. Спочатку Росія поставила ультиматум, що Україна не повинна стати членом НАТО, потім умови змінилися, і Кремль почав вимагати гарантій нерозширення Північноатлантичного альянсу у Східній Європі, ще згодом – повернення НАТО до стану 1997 року. Росія також вимагає припинити спільні військові навчання на території України, тож апетит диктувати неприйнятні умови зростатимуть, – висловила застереження Ольга Стефанішина. – Агресор не може висувати умови допоки не розпочне деескалацію, забезпечить дотримання режиму припинення вогню та допоки російські війська не покинуть нашу територію».

  Віце-премʼєр-міністр наголосила, що для стримування подальшої ескалації потрібно чітко сформувати наступні кроки та запобіжні заходи. Продовження та введення більш жорстких санкцій є одним із необхідних інструментів для попередження військової загрози з боку Кремля.

  «Ми прагнемо посилення двосторонньої співпраці з Канадою, США та Великобританією у військовому та оборонному секторах. Це в інтересах всіх демократичних країн, щоб обороноздатність України зміцнювалася і ми могли дати відсіч загрозі з боку східного «сусіда», – зазначила Ольга Стефанішина.

  Зі свого боку Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі підтвердила єдність країн-членів НАТО у підтримці України та запевнила у продовженні плідної співпраці Канади з Україною.

  Ольга Стефанішина обговорила з Міністром закордонних справ Канади Мелані Жолі посилення військової допомоги Україні