• In English
 • Ольга Ревук взяла участь у відкритті інсталяції „Дженга” щодо вирішення проблем психічного здоров’я
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 20 вересня 2021 року о 17:06

  Сьогодні заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук взяла участь у відкритті інсталяції, яка покликана привернути увагу наших громадян до проблем психічного здоров’я, що можуть стати причиною серйозних соціальних та економічних проблем.

  Інсталяція організована Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні за підтримки Посольства США в Україні.

  Під час свого виступу Ольга Ревук зазначила, що довготривалий збройний конфлікт на території України, економічна криза, пандемія COVID-19, фінансова скрута, втрата роботи, соціальних контактів, обмеженість у доступі до необхідних послуг, вимушена самоізоляція, збільшення обсягів неоплачуваної домашньої праці – все це та інші фактори провокують сильні стреси, які можуть призвести до порушень психічного здоров’я громадян.

  Дослідження показують, що більшість людей (до 75%) з поширеними психічними розладами в Україні через стигматизацію, сором та страх не звертаються вчасно за допомогою.

  „Такі негативні стани людини можуть привести до збільшення випадків насильства, зокрема домашнього. Також, люди, які страждають різноманітними психічними розладами, перебувають в уразливому стані і можуть стати легкою „здобиччю” для злочинців та потрапити у ситуацію рабства та торгівлі людьми. Тому надзвичайно важливо проводити інформаційні кампанії, спрямовані на подолання стереотипів і страхів громадян звертатися за професійною допомогою”, – сказала Ольга Ревук.

  Деякі міжнародні дослідження говорять про те, що за кожен 1 долар США, інвестований у лікування поширених психічних розладів в Україні, буде отримано 2 долари США внаслідок відновленої продуктивності та доданої економічної вартості.

  Також заступник Міністра з питань європейської інтеграції відвідала Медико-реабілітаційний центр для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, який діє за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Центр працює з 2003 року та є медичним закладом, де особи, які постраждали від торгівлі людьми, можуть отримати комплексну медичну допомогу, перебуваючи в одному місці в умовах безпеки та конфіденційності.

  Ольга Ревук ознайомилася з функціями та діяльністю Центру та разом з представниками МОМ і USAID обговорила можливості створення такої послуги для постраждалих осіб за рахунок бюджетних коштів.