• In English
 • Ольга Буславець обговорила з представниками Світового банку заходи зі стабілізації енергетичного сектору
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 28 травня 2020 року о 21:12

  В.о. Міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець у форматі відеоконференції обговорила з представниками Світового банку ситуацію в енергетичному секторі України.

  Ольга Буславець розповіла про заходи, які реалізовуються в рамках роботи Антикризового енергетичного штабу під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. «Тільки виконання комплексу цих завдань дозволить стабілізувати ситуацію і забезпечити надійне постачання електричної енергії споживачам», - зазначила вона.

  Поширення коронавірусу дуже негативно вплинуло на енергетичний ринок України і призвело до фізичного, паливного і фінансового розбалансування системи. Зараз напрацьовуються комплексні рішення, які дозволять збалансувати систему і забезпечити ліквідність ключових державних генеруючих компаній.

  Одним із можливих рішень могла б стати фінансова підтримка з боку міжнародних фінансових організацій. «Фінансові інструменти – це один з напрямів, який може збалансувати ситуацію. Підкреслю, ми розуміємо, що якщо не стабілізувати ситуацію на ринку, не забезпечити реальні ринкові умови, говорити тільки про фінансові інструменти буде недостатньо», - зазначила Ольга Буславець. 

  Представники Світового банку підкреслили, що розуміють складність ситуації в енергетичному секторі України і повністю підтримують кроки Уряду і Мінекоенерго з її стабілізації.

  Сторони погодились, що на сьогодні треба визначити пріоритетні напрями співробітництва, щоб спільно працювати над покращенням ситуації в енергетичній галузі. Представники Світового банку висловили готовність найближчим часом організувати роботу в Україні «віртуальної місії», яка спільно з Міністерством опрацює першочергові заходи, які потребують підтримки з боку Банку.