• In English
 • Ольга Буславець обговорила з Послом Литви Вальдемарасом Сарапінасом питання співробітництва в енергетичному секторі
  Міністерство енергетики України, опубліковано 09 листопада 2020 року о 16:23

  Відбулася зустріч в.о. Міністра енергетики Ольги Буславець та Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Вальдемараса Сарапінаса.

  В ході зустрічі обговорили питання співпраці в енергетичному секторі. Особливу увагу приділили питанням енергетичної безпеки.

  Так, Ольга Буславець наголосила на тому, що синхронізація з європейською системою ENTSO-E є пріоритетом для України, і наразі підготовка до цього відбувається відповідно до затвердженого плану.

  Також сторони порушили тему імпорту та експорту електроенергії. Ольга Буславець наголосила на тому, що виступає проти імпорту електроенергії в Україну з Росії та Білорусі.

  «Днями було затверджено прогнозний баланс електроенергії на наступний рік, в якому не передбачено імпорт або експорт з Білорусі та Росії», - зазначила в.о. Міністра.

  Вона також повідомила Литовську сторону про намір підписати Технічну Угоду щодо приєднання України до Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки.

  «Це дозволить залучити досвід передових країн та посилити нашу енергетичну безпеку», - уточнила Ольга Буславець.

  Окремо очільниця Міненерго наголосила на тому, що наразі здійснюється активна робота з посилення кібербезпеки енергетичного сектору України.

  Сторони також обговорили перспективні напрямки в енергетичній галузі України. Це, зокрема, розвиток відновлюваної енергетики, підвищення енергоефективності, воднева енергетика, смарт-технології. Окремо зупинилися на можливій співпраці України і Литви у сфері відновлюваної енергетики, зокрема, розвитку потенціалу біосировини, і домовилися продовжувати конструктивний діалог в цьому питанні.