• In English
 • Олена Зеркаль взяла участь у Заході високого рівня ініціативи Східне партнерство в Брюсселі
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 13 березня 2018 року о 09:28

  Заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль взяла участь у Заході високого рівня ініціативи Східне партнерство в Брюсселі.

  Зазначений захід був присвячений обговоренню шляхів практичної імплементації 20 досягнень до 2020 року, схвалених на Саміті Східного партнерства у листопаді 2017 року, а також очікувань партнерів щодо подальшого розвитку цієї ініціативи.

  У ході виступу Олена Зеркаль окреслила пріоритети України в рамках Східного партнерства, серед яких важливе місце посідають подальше зміцнення секторальної взаємодії, активніше залучення регіонів до програм співпраці в рамках СхП, а також розширення можливостей для навчання молоді і школярів.

  Заступник Міністра також акцентувала увагу на питанні енергетичної безпеки, зокрема в контексті газової кризи, яка мала місце на початку березня і була спричинена газовим шантажем Росії.

  Серед інших пріоритетів України у взаємодії з ЄС  відзначено розширення доступу для національних виробників до ринку ЄС.

  У рамках заходу була представлена оновлена багатостороння структура Східного партнерства, яка покликана більш ефективно сприяти досягненню відчутних результатів для населення.