• In English
 • Олена Висоцька: Використання громадських робіт для потреб громади зараз ефективно та актуально
  Міністерство юстиції України, опубліковано 12 липня 2023 року о 17:30

  Зміни до законодавства для ефективного виконання покарання у виді штрафу та громадській робіт обговорили сьогодні представники Мін’юсту з народними депутатами на круглому столі «Законодавчі ініціативи на шляху реформування пенітенціарної системи України».

  Заступник Міністра юстиції України Олена Висоцька пропонує розширити застосування судами покарання у виді громадських робіт.

  «Зараз цей механізм використовується не на повну потужність, а міг би активніше використовуватися до потреб, актуальних для громад. На сьогодні громадські роботи – це прибирання у громадських місцях. Ми пропонуємо розширити цей перелік та врахувати можливість здійснення таких робіт не лише за місцем проживання засудженого, але й у межах міста чи області», – наголосила заступник Міністра.

  За її словами, зараз лише 8 % від осіб, які перебувають на обліку пробації, засуджені до громадських робіт . Цей показник можна істотно збільшити.

  За статистикою, 610 тис. годин відпрацьовано клієнтами пробації протягом 2022 року, що заощадило 25 млн грн для місцевих бюджетів.

  Лише 43% засуджених протягом 2022 року сплатили штраф в повному обсязі, що становить 50 млн гривень.

  Також на зустрічі обговорили:

  - формування умов для стимулювання праці засуджених;

  - розширення переліку можливих місць праці, у тому числі за межами колоній за умов нагляду за ними;

  - врегулювання механізму участі засуджених у відбудові держави на оплатних та безоплатних засадах.


  Презентація.