• In English
 • Олексій Оржель: Україна максимально ефективно готуватиметься для підписання договорів щодо транзиту газу
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 20 вересня 2019 року о 16:58

  Україна зробить все можливе, щоб бути готовою для підписання договорів між Україною, ЄЄ та Російською Федерацією щодо транспортування газу з РФ транскордонними газопроводами з 2020 року. Про це повідомив Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель за підсумками тристоронніх переговорів, які відбулися 19 вересня.

  «Ми робимо все для того, щоб з 1 січня 2020 року ми підписали договори відповідно до вимог Європейського енергетичного законодавства. Україна приїхала з рішеннями, які були прийняті на засіданні Кабінету Міністрів напередодні щодо анбандлінгу «Нафтогазу», проектами договору транспортування, проектом договору «інтерконекшн» та дорожньою картою щодо необхідних кроків для того, щоб до 1 січня 2020 року отримати незалежного сертифікованого транспортного оператора. Таким чином, Україна довела, що послідовна в імплементації європейського законодавства», – зазначив Міністр.

  Він наголосив, що переговори пройшли конструктивно і Україна продемонструвала активну позицію щодо безпеки постачання газу територією України.

  За словами Олексія Оржеля, крім питань щодо обсягів та тарифів транспортування, обговорювалось питання і прямої поставки газу в Україну з Росії. «Це питання має будуватися на ринкових засадах і виходячи з тих трендів, які є на європейських ринках», – зазначив він і додав, що потрібно виходити лише з економічної обґрунтованості і повністю виключити політичну.

  «Ми як країна займаємо позицію партнера, який забезпечує енергетичну безпеку регіону», – наголосив він.

  Також Міністр повідомив, що переговори продовжаться в жовтні. При цьому він підкреслив, що не виключає і ризик непідписання договору на транзит газу з 1 січня 2020 року. Але українська сторона готова до будь-якого сценарію розвитку подій.

  Олексій Оржель: Україна максимально ефективно готуватиметься для підписання договорів щодо транзиту газу Олексій Оржель: Україна максимально ефективно готуватиметься для підписання договорів щодо транзиту газу