• In English
 • Олексій Любченко зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Австралії в Україні Брюсом Едвардсом
  Міністерство економіки України, опубліковано 08 жовтня 2021 року о 16:06

  Співпраця в ІТ-індустрії, у фінансовій та аграрній сферах, розвиток енергоощадних технологій - про це йшлося під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України Олексія Любченка з Надзвичайним та Повноважним Послом Австралії в Україні Брюсом Едвардсом 8 жовтня в Києві.

  «Україна зацікавлена у розширенні всебічного торговельно-економічного співробітництва з Австралією як важливим партнером в Тихоокеанському регіоні. За 7 місяців цього року обсяг двосторонньої торгівлі товарами склав $ 117,9 млн, і це втричі більше, ніж за 7 місяців минулого року. Але я бачу перспективи для розширення нашої економічної співпраці та зміцнення торговельних зв’язків. Всупереч значній відстані, яка розділяє наші країни, є сфери, у яких можемо плідно співпрацювати вже зараз. Це насамперед ІТ-індустрія, фінансовий сектор», - зазначив Олексій Любченко.

  Також Перший віце-прем’єр-міністр зазначив, що важливо створити спільну комунікаційну платформу, щоб австралійський бізнес дізнався про інвестиційні можливості в Україні: «Україна бере участь в Експо-2020 та презентує там сучасні технології, у нас є людський капітал, інтелектуальна власність, які можуть бути трансформовані у високоінтелектуальний продукт. В Україні для бізнесу є величезний потенціал - стабільний курс гривні та безліч сфер для інвестування».

  Надзвичайний та Повноважний Посол Австралії в Україні Брюс Едвардс погодився з українською стороною та зазначив: «Ми можемо стимулювати торговельно-економічну співпрацю, але нам необхідно здолати бар’єри – необізнаність австралійського бізнесу про українські можливості та навпаки. Ми звертаємося до різних організацій, щоб ідентифікувати ті сфери, де можна посилити співпрацю. Також чекаємо на розвиток подальших стосунків у рамках конференції СОТ».

  Також сторони обговорили важливі поточні питання щодо необхідності запровадження енергоощадних технологій, посилення роботи з розробки альтернативних джерел енергії. Представники Австралії високо оцінили національно визначений внесок України в Паризьку хартію, згідно якого шляхом декарбонізації та розвитку відновлювальних джерел енергії Україна має намір зменшити викиди парникових газів до 35% від рівня 1990 року.