• In English
 • Олексій Любченко: Виклик — вирватися з пастки нинішньої економічної моделі
  Міністерство економіки України, опубліковано 26 липня 2021 року о 14:41

  Як вирватися з пастки сьогоднішньої економічної моделі та побудувати нову. Про роль України та її місце у формуванні нової світової «постковідної» економіки. Про це розмірковує Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко у статті «Як вирватися з економічної пастки» на ZN.UA.

  «Якщо йдеться про стратегічну перспективу до 2030 року, наше завдання — структурна модернізація економіки, яка заснована на інноваціях і технологіях, адаптивна до потреб глобальних конкурентних викликів. У цьому новому світі суб’єктними будуть лише країни, які свідомо консолідуватимуть свої ресурси для реалізації власного потенціалу», - зазначив Олексій Любченко.

  Сьогоднішній виклик — це вирватися з пастки нинішньої економічної моделі. Тому драйвер на наступні роки для України — інвестиції у фундаментальну науку та людський капітал: в освітні програми, охорону здоров’я, розвиток культурної спадщини тощо.

  Для досягнення цих цілей Олексій Любченко окреслив наступні кроки:

  - Відновлення довіри до країни з боку міжнародних партнерів, до яких належать міжнародні інституції, іноземні інвестори та громадяни інших країн.

  - Забезпечення рівних правил гри та прозорої конкуренції на внутрішньому ринку.

  - Прагматичний баланс можливостей ліберальної світової торгівлі та заходів просування інтересів національних товаровиробників.

  Про це та інше читайте у повній версії матеріалу.