• In English
 • Олексій Любченко обговорив з бізнес-омбудсменом Марчіном Свєнчіцьким актуальні проблеми бізнесу
  Міністерство економіки України, опубліковано 04 червня 2021 року о 21:05

  Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Олексій Любченко зустрівся з бізнес-омбудсменом Марчіном Свєнчіцьким. Під час зустрічі сторони обговорили результати 6-річної роботи Ради бізнес-омбудсмена, а також нову редакцію законопроекту «Про установу бізнес-омбудсмена», який наразі очікує розгляду у Верховній Раді.

  Перший віце-прем’єр-міністр висловив підтримку щодо законопроекту, зазначивши, що його ухвалення сприятиме покращенню бізнес-клімату в Україні та стане позитивним сигналом для іноземних інвесторів.
  «Запровадження інституту бізнес-омбудсмена на законодавчому рівні сприятиме прозорості діяльності органів державної влади та суб’єктів господарювання, що перебувають у сфері їх управління, а також поліпшенню умов для здійснення в Україні підприємницької діяльності. Малий та середній бізнес отримає більше можливостей  для захисту від неправомірних дій чи втручання в їх роботу з боку органів державної влади»,- зазначив Олексій Любченко.
  За словами бізнес-омбудсмена Марчіна Свєнчіцького, за час своєї роботи Рада бізнес-омбудсмена надала різним органам державної влади близько 400 рекомендацій, спрямованих на вирішення системних проблем бізнесу у взаємодії з владою. РБО готова посилити роботу щодо їх виконання в тісній співпраці з Мінекономіки та іншими органами влади.
  Окрім того, сторони обговорили актуальні питання реформи корпоративного управління. 
  «Основне завдання у подальшій реалізації корпоративної реформи – упорядкувати процес та повернути довіру партнерів, - наголосив Олексій Любченко. - Компанії повинні мати чіткі КРІ, але відповідати за їх досягнення буде наглядова рада. Тобто наглядова рада повинна так організувати роботу, щоб компанії реалізовували поставлені КРІ, і саме від цього має залежати заробітна плата її членів».
  Зі свого боку бізнес-омбудсмен Марчін Свєнчіцький запропонував напрацювати в законопроекті щодо вдосконалення корпоративного управління більше компетенцій для наглядових рад, зокрема законодавчо закріпити можливість визначення через КРІ цілей компанії та залежність від їх досягнення фінансової винагороди для членів наглядових рад.
  Також Марчін Свєнчіцький запросив Першого віце-прем’єр-міністра взяти участь у конференції з нагоди шостої річниці Ради бізнес-омбудсмена, яка відбудеться в липні поточного року.
  Довідково
  Раду бізнес-омбудсмена (РБО) було створено у грудні 2014 року з метою забезпечення ефективної системної комунікації бізнесу з владою, органами державної влади та місцевого самоврядування, а також підприємствами, які перебувають у державній власності або підпорядковані державним органам.
  РБО є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України.