• In English
 • Олексій Гончарук: Виведення «Північного потоку-2» з-під дії Європейської газової директиви – неприпустиме
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 листопада 2019 року о 19:53

  Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук зустрівся з Міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом. Головною темою обговорення стала енергетична безпека, «Північний потік-2», а також економічне співробітництво.

  Очільник українського Уряду підкреслив, що Україна сподівається на повну імплементацію змін до Третього енергетичного пакета ЄС у законодавство Німеччини, а також відповідну діяльність незалежного регулятора ФРН стосовно газопроводів, які з’єднують Німеччину з третіми країнами.

  «Однак ми отримуємо тривожні сигнали щодо можливого виключення «Північного потоку-2» з-під дії консенсусної директиви ЄС Німецьким незалежним регулятором. Такий розвиток подій вважаю неприпустимим», – зауважив Глава Уряду.

  Олексій Гончарук додав, що Україна має намір «захищати норми європейського енергетичного закону разом з нашими європейськими партнерами». «У разі преференційного виведення газопроводу з-під дії Газових директив ЄС «Газпром» отримує можливість для зловживання своїм монопольним становищем, – підкреслив Прем’єр-міністр. – Україна зацікавлена в сильній Європі, і ми будемо робити все, щоб європейська ідея, європейські цінності були сильними, і їм не можна було завдати шкоди жодними маніпуляціями».

  Олексій Гончарук переконаний, що «Північний потік-2» – це політичний, а не бізнес-проект, спрямований на посилення впливу РФ на європейські країни.

  Прем’єр-міністр також зазначив, що попереду складні перемовини по транзиту газу: «Ми розраховуємо на те, що участь Німеччини в консультаціях сприятиме продовженню транзиту російського газу до Європи через Україну на розумних умовах та європейських практиках».

  Також на зустрічі Глава українського Уряду запевнив у незмінності євроінтеграційного та євроатлантичного курсу України та повідомив, що співпраця між двома країнами лише розвиватиметься. Олексій Гончарук наголосив, що Уряд зробить все залежне для захисту інвестицій в українську економіку. Він переконаний, що хорошим сигналом для бізнесу є відновлення роботи Групи високого рівня між Міністром економіки Німеччини та Віце-прем’єр-міністром України, а також проведення у червні 2020 році четвертого Українсько-німецького економічного форуму за участі німецького Канцлера Ангели Меркель.

  Прем'єр-міністр наголосив, що Німеччина є одним із головних партнерів і Україна цінує масштабну допомогу, яка надається нашій державі. Він подякував німецькій стороні за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.
  Олексій Гончарук: Виведення «Північного потоку-2» з-під дії Європейської газової директиви – неприпустиме