• In English
 • Олексій Гончарук: Один із пріоритетів державної політики – благополуччя дітей
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 04 січня 2020 року о 14:04

  Діти повинні виховуватись в родинах, або умовах максимально наближених до сімейних, у благополучному, доброзичливому середовищі, де дбають про їх потреби та інтереси. Інтернатна система виховання буде реформована. Все це є важливим пріоритетом у Програмі діяльності Уряду на наступні роки.

  «Уряд має абсолютно реалістичний план – за чотири роки зменшити кількість інтернатів. Сімейні форми виховання повинні бути максимально наближені до умов батьківського піклування», - сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

  Починаючи вже з 2020 року Уряд забезпечить розвиток соціальних послуг на рівні територіальних громад, що передбачено Законом України «Про соціальні послуги». Зокрема це:

  підготовка працівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;

  забезпечення функціонування органів, закладів та служб, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії жорстокому поводженню, у тому числі домашньому насильству по відношенню до дітей;

  утворення в кожній об’єднаній територіальній громаді служби у справах дітей як гаранта захисту прав дітей на відповідній території;

  посилення відповідальності батьків за життя, здоров’я та розвиток дітей, організація надання їм допомоги у вихованні дітей;

  впровадження механізмів підтримки малолітніх та неповнолітніх батьків;

  вдосконалення роботи судової гілки влади, зокрема, запровадження спеціалізації суддів щодо розгляду сімейних справ або створення сімейних судів; розроблення змін до цивільного процесуального законодавства щодо скорочення строків розгляду справ, що виникають з сімейних правовідносин;

  реформування існуючих сімейних форм виховання відповідно до європейських стандартів (єдині підходи до створення, функціонування сімей, які добровільно взяли на виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які залишились без піклування батьків, визначення обґрунтованої кількості дітей в них, введення спеціалізації таких сімей);

  підвищення державної допомоги на дітей в сімейних формах виховання, грошового забезпечення осіб, які добровільно взяли на виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які залишились без піклування батьків, тощо.

  Нагадаємо, що у 2019 році Міністерством соціальної політики за співпраці з місцевою владою вдалося забезпечити житлом 313 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За словами Міністра соціальної політики Юлії Соколовської, нинішні показники у два рази перевищують минулорічні.

  «У 2019 році ми забезпечили житлом 1962 дитини. При цьому в 2018 році цей показник складав 829, а в 2017 – 468 квартир. Тобто це зростання у понад два рази», - підкреслила Юлія Соколовська.

  Довідково

  У вересні 2019 року затверджено Програму діяльності Кабінету Міністрів. Документом визначено ключові напрямки роботи міністерств. Тепер їх деталізовано - по кожній з 78 цих цілей опублікована концепція та  індикатори, за якими вимірюватимуться їх досягнення.

  Уряд робить свою роботу ще більш прозорою - документ виставлено на обговорення до  офіційного затвердження. Усі зацікавлені особи по кожній з концепцій можуть дати зворотний зв'язок.

  Олексій Гончарук: Один із пріоритетів державної політики – благополуччя дітей