• In English
 • Олексій Чернишов зустрівся з Префектом Французької Республіки Еріком Фреселінаром
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 27 серпня 2021 року о 14:37

  Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Етьєном де Понсеном та Префектом Французької Республіки Еріком Фреселінаром. Сторони обговорили співпрацю щодо обміну досвідом у частині впровадження інституту префектів.

  «Мінрегіоном продовжується робота із законодавчого забезпечення реалізації реформи децентралізації та територіальної організації влади в межах чинної Конституції України. Ми розглядаємо питання переформатування місцевих державних адміністрацій з органів загальної компетенції на контрольно-наглядові органи у системі виконавчої влади префектурного типу. I незабаром розпочнеться робота над законопроектом “Про префекта”. Переконаний, що досвід наших французьких партнерів, набутий протягом десятиріч, дозволить уникнути багатьох помилок при впровадженні цього інституту в Україні», — підкреслив Олексій Чернишов.

  У свою чергу Префект Французької Республіки Ерік Фреселінар детально розповів про роботу та функції префекта. Зокрема, у Франції посаду префекта затверджує Президент, Прем’єр-міністр та відповідний Міністр. Префектів обирають серед кандидатів, які раніше працювали на посаді супрефекта або осіб цивільної адміністрації. Варто зазначити, що головним завданням на цій посаді є здійснення адміністративного нагляду за діяльністю місцевих органів влади, контроль за використанням державних коштів у регіонах, оперативне вирішення криз на місцях. Також Ерік Фреселінар поділився досвідом організації інституту префекта, зокрема, у столиці Франції — Парижі.

  «Щодо префектів існує багато хибних уявлень. Наприклад, є думка, що префект — це авторитарна особа. Це не зовсім вірно. Основна задача префекта — налагодити діалог між центральною та місцевою владою. Також варто наголосити, що префект є політично нейтральною особою», — зауважив Префект Французької Республіки Ерік Фреселінар.

  Водночас Посол Етьєн де Понсен подякував Міністру Олексію Чернишову за ініціацію цієї зустрічі та наголосив, що досвід Французької Республіки може бути корисним, зокрема у впровадженні інституту префектів.

  Зазначимо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов та Посол Французької Республіки в Україні Етьєн де Понсен зустрічалися для обговорення стану реформи децентралізації та регіонального розвитку в Україні, а також поглиблення співпраці з Французькою Республікою у напрямку регіонального розвитку.

  Нагадаємо, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначав, що інститут префектів — це запобіжник у вертикалі державної влади.