• In English
 • Олексій Чернишов: Впровадження енергоефективності – один з ключових факторів безпеки країни
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 11 серпня 2020 року о 19:33


               11 серпня в Мінрегіоні відбулась зустріч Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з Директором сектору енергоефективності та зміни клімату Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Джорджем Крістодореску.

  У зустрічі також взяли участь Директор проекту GIZ «Просування енергоефективності та імплементація директиви ЄС про енергоефективність в Україні» Рікардо Кюльхайм та заступник директора проекту Іма Хренова-Шимкіна, Державний секретар Мінрегіону Богдан Баласинович, Перший заступник Міністра Василь Лозинський, заступник Міністра Ігор Корховий, генеральний директор Директорату енергоефективності Дмитро Петрунін.

  Сторони обговорили питання щодо продовження діяльності секторальної групи за участі донорів у сфері енергоефективності та теплопостачання, інформування про результати проекту GIZ «Реформи у сфері енергоефективності в Україні» та пілотного проекту термомодернізації будівлі Мінрегіону.

  Міністр Олексій Чернишов подякував за послідовну та всебічну підтримку, яку надає Федеральний уряд Німеччини через бюро GIZ в Україні, зокрема, сектору енергоефективності та захисту клімату GIZ, за активну співпрацю у напрямку підвищення енергонезалежності України та реалізацію актуальних проектів міжнародної технічної допомоги. Він наголосив, що приклад трансформації вугільних регіонів Німеччини є показовим для України, а такі досвід та знання — дуже актуальними.

  Під час зустрічі було представлено новий проект GIZ «Просування енергоефективності та імплементації директиви ЄС про енергоефективність в Україні», який діятиме у трьох напрямах: імплементація Директиви ЄС з енергоефективності № 2012/27/ЄС  в українське законодавство, зменшення споживання енергії у партнерських громадах та підвищення кваліфікацій у сфері енергоефективності, включно з енергоаудиторами та представниками будівельного сектору.

  «Впровадження енергоефективності — один з ключових факторів безпеки країни. Уряд і надалі продовжить реформування галузі енергоефективності. Наразі напрацьовується механізм щодо приєднання України до «Європейської Зеленої Угоди», який передбачає амбітні цілі щодо впровадження енергоефективності в будівлях та системах теплопостачання. Тож новий проект «Просування енергоефективності та імплементації директиви ЄС про енергоефективність в Україні» нині на часі, оскільки сприятиме вирішенню сучасних викликів та питань щодо розвитку енергоефективності в Україні», — сказав Олексій Чернишов.

  У свою чергу Джордж Крістодореску подякував Міністерству за плідну співпрацю та наголосив на необхідності продовження імплементації статті 5 Директиви ЄС з енергоефективності № 2012/27/ЄС щодо підвищення енергоефективності в громадських будівлях. Він також зазначив, що енергоефективність повинна стати способом життя кожного українця.