• In English
 • Олексій Чернишов: У п’яти регіонах України теплом забезпечені 100% житлових будинків, 11 областей мають показник підключення понад 90%
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 29 жовтня 2021 року о 17:57

  Станом на 29 жовтня понад 77% житлового фонду по країні підключено до опалення. У п’яти регіонах України цей показник становить 100%. Ще 11 областей підключили понад 90% житлових будинків до тепла. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов під час Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Захід відбувся під головуванням Глави держави Володимира Зеленського.

  «Державна влада зробила все необхідне, аби створити умови для сталого проходження опалювального сезону. Зокрема, було підписано Меморандум, мета якого — забезпечити країну теплопостачанням вчасно і не допустити підняття тарифів на опалення для людей. У низці областей показники задовільні, в деяких, через географічне розташування та температурний режим, місцева влада вирішила розпочати опалювальний сезон з 1 листопада. Там, де спостерігається зволікання з підключенням, не зумовлене погодними умовами, місцева влада має пришвидшуватися», — зазначив Олексій Чернишов.

  На сьогодні найвищий рівень підключення житлового фонду до теплопостачання — у Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернігівській та Закарпатській областях, де цей показник становить 100%.

  Міністр додав, що робота щодо врегулювання заборгованості підприємств ТКЕ перед НАК “Нафтогаз України” триває. Зокрема, йдеться про процес внесення підприємств галузі до Реєстру підприємств теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, які беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості.

  Нагадаємо, минулого тижня Уряд прийняв рішення, що створює передумови для зняття арештів з рахунків підприємств ТКЕ і дозволяє розпочати процес укладання договорів реструктуризації боргів за спожиті енергоносії.

  Раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Урядом затверджено План заходів, спрямований на розв’язання проблемних питань у сфері ЖКГ.