• In English
 • Олексій Чернишов: У кожної області з'явиться програма цифрового розвитку
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 25 лютого 2021 року о 16:17


  Сьогодні відбувся спільний форум Мінцифри та Мінрегіону «Громада в Дії». Головна тема заходу – регіональна цифровізація. Учасники форуму обговорили дієві практики цифрових сервісів та послуг, які можна втілювати в громадах.

  Форум відкрили Віце-прем'єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Міжнародних партнерів, завдяки яким не тільки стала можливою ця подія, а також створюється низка цифрових інструментів, що впроваджуються в регіонах, представили Ніколь Рудер, Директорка Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні та Віктор Лях, Президент Фонду Східна Європа.

  До події долучились 3 тисячі глядачів, що дивилися онлайн-трансляцію форуму.

  У своїй промові Олексій Чернишов підкреслив, що команди Мінрегіону та Мінцифри мають єдине бачення цифровізації регіонів та вже мають конкретні результати, запропонованої Мінцифрою моделі цього процесу, яка полягає у проектному підході. Він також додав, що керівництво кожної громади та області поступово переймають це бачення і поетапно його втілюють.

  «На сьогодні вже чотири області прийняли свої програми цифрового регіонального розвитку: Одеська, Дніпропетровська, Чернігівська та Харківська. В рамках державної Програми цифрового регіонального розвитку до 2023 року такі програми, за підтримки команди нашого Міністерства, розробляють і інші регіони. Для нас цей напрям роботи має особливе значення, адже конкретний план дій і стратегія цифрової трансформації в кожній конкретній територіальній одиниці – це основа її подальшого розвитку у будь-якій сфері: від якісних адміністративних послуг і нових кластерів економіки до управління громадами на основі даних», - підкреслив Олексій Чернишов

  За його словами цифрові технології можуть стати локомотивом змін і сфери енергоефективності житлових та громадських будівель.

  «Ми працюємо над створенням бази даних громадських і житлових будівель та автоматизацією послуг Фонду енергоефективності. Кожен представник ОСББ, який захоче скористатися тією чи іншою програмою Фонду, повинен мати можливість зробити це на його сайті. Подача заявки, відстеження її проходження та реалізація проекту термомодернізації конкретної будівлі – всі три етапи мають проходити в онлайні», - зазначив Олексій Чернишов

  Він також додав, що за активної участі команди Мінрегіону вже розроблено законопроект №3878, який знаходиться на розгляді Верховної Ради і після прийняття Парламентом вирішить проблему неможливості проведення загальних зборів мешканців багатоквартирних будинків у період карантину. Чинне законодавство забороняє їм це робити і, як наслідок, місяцями не приймаються важливі рішення по управлінню будинками. Натомість прийняття законопроекту №3878 дозволить учасникам ОСББ приймати колективні рішення в онлайн-режимі.

  У свою чергу, заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Дудченко, розповів про Комплексну стратегію цифровізації регіонів: розбудову цифрової інфраструктури, впровадження національних проектів цифровізації і запуск їх в регіонах. Також він більш детально описав цифрові проекти Міністерства, які ввійшли до публічного каталогу проектів цифрової трансформації.