• In English
 • Олексій Чернишов проінспектував найбільш постраждалі від пожеж села на Житомирщині
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 22 квітня 2020 року о 13:55

  21 квітня Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов за дорученням Президента України відвідав Житомирську область, а саме: села Овруцького району Острови, Нижня Рудня, Личмани та Магдин, які найбільше потерпіли від масових пожеж.

  Разом з головою Житомирської ОДА Віталієм Бунечком, керівництвом області та району, а також представниками ДСНС та лісового господарства Олексій Чернишов зустрівся з місцевими мешканцями та провів оперативну нараду щодо відновлення життєдіяльності постраждалих населених пунктів. Станом на 21 квітня вогнем знищено або ж суттєво пошкоджено 73 жилих домогосподарства. Внаслідок надзвичайної ситуації було відселено близько півсотні людей.

  Загальна площа території, охопленої вказаними пожежами, становила близько 4505 га.

  Станом на 21 квітня залишається один нелокалізований осередок горіння (ДП Овруцький спец. ЛГ Виступовицьке лісництво поблизу сіл Жолудівка та Журба). На інших осередках продовжуються роботи з гасіння пожеж всередині локалізованих ділянок. Вогнеборці продовжують роботи по оборюванню осередків пожежі, створенню мінералізованих смуг та розчистки доріг, для чого задіяно трактори лісогосподарських підприємств та важка інженерна техніка Збройних Сил України.

  «Маю кілька висновків за результатами побаченого на Житомирщині та після спілкування з людьми в населених пунктах, що постраждали. По-перше, людських жертв немає – і це головне на сьогодні. Всі люди розселені, місцева влада поставилась до питання дуже відповідально, наразі опрацьовуються варіанти подальшого розміщення, найбільш прийнятні для людей, адже багато з них хочуть залишитись саме на цих землях, де вони прожили багато років. По-друге, ситуація з лісовими пожежами на території Житомирської області поступово нормалізується, насправді пожеж таких масштабів мешканці не пам’ятають у цій місцевості. Та зважаючи на щільність лісогосподарств на Житомирщині та ризики займання від вогню, особливу увагу треба приділити інформуванню населення та підприємців про відповідальність за спалювання сухої рослинності. Обговорили це також і на нараді. По-третє, фінансова підтримка, на яку очікують постраждалі, обов’язково буде надана. Обласна та районна влада проводить підрахунки та ретельно перевіряє всі дані. Ми домовились із очільником області, що створений місцевий штаб підготує всю інформацію, його представники на місцях краще знають людей, розуміють ситуацію. Відпрацьовуємо механізм термінового надання фінансової допомоги. Це питання буде розглянуто Урядом, підтримку буде надано, в цьому я запевнив мешканців та місцеву владу. Житомирська обласна державна адміністрація має пришвидшити всі дії та максимально швидко допомогти людям відбудувати знищені внаслідок лісової пожежі будинки в Овруцькому районі», – зазначив Олексій Чернишов.

  Орієнтовна сума збитків, за даними голови Житомирської обласної державної адміністрації, становить 25 млн грн. На нараді також були розглянуті питання відповідальності власників землі, які можуть мати відношення до виникнення підпалів. За даними ДСНС, першочергово пожежі виникли внаслідок сильного суховію, який обірвав електродроти. Відновлення електропостачання в селах Личмани та Магдин, за даними районної адміністрації, буде відновлено протягом доби.

  Міністр подякував представникам місцевої влади, лісового господарства, представникам ЗСУ та ДСНС за скоординовані дії та вчасну допомогу людям. Для ліквідації пожежі всього залучено понад 1 тис. осіб та близько 160 од. техніки, з них від ДСНС – 180 чол. та 40 од. техніки.

  Місцевий штаб з ліквідації пожеж збереться 22 квітня з метою організації подальших дій на підтримку постраждалих населених пунктів та відновлення постраждалих будівель, а також для більш детального підрахунку збитків, які нанесла пожежа. Наразі загрози для важливих об’єктів інфраструктури області немає.