• In English
 • Олексій Чернишов під час засідання комісії ТЕБ та НС: Виконання норм пожежної безпеки, зокрема, у закладах освіти — першочергове завдання
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 07 червня 2021 року о 18:47

  Питання стану пожежної безпеки закладів освіти і забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в літній період обговорили під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов за дорученням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

  «Ми неодноразово наголошували, що об’єкти можна вводити в експлуатацію, тільки якщо вони відповідають вимогам законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки. Зокрема, у закладах освіти норми пожежної безпеки мають суворо виконуватись — це першочерговий пріоритет», — підкреслив Олексій Чернишов.

  Відтак, Міністерству освіти та науки, обласним та Київській міській державним адміністраціям за результатами засідання Держкомісії з питань ТЕБ та НС доручено до 30 серпня 2021 року:

  • першочергово створити безпечні та нешкідливі умови освітнього процесу;
  • забезпечити експлуатацію об’єктів сфери освіти відповідно до вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки;
  • заборонити експлуатацію об’єктів, діяльність яких створює загрозу життю та здоров’ю людей;
  • забезпечити щорічне планування та належний контроль виконання заходів забезпечення пожежної та техногенної безпеки закладів освіти;
  • проаналізувати протипожежний стан підпорядкованих закладів освіти та вжити заходів щодо усунення порушень пожежної та техногенної безпеки, виявлених за результатами проведених заходів державного нагляду.

  Заходи щодо стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій в Україні — ще одне питання на порядку денному засідання. Зазначимо, у 2020 році рівень щеплення проти поліомієліту становив 83%. Рівень вакцинації проти гепатиту В склав 79,8%, проти дифтерії, правця й кашлюку — 85% та проти гемофільної інфекції — 85,2%. Проте для формування колективного імунітету необхідно 95%. З цього питання Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади доручено продовжити реалізацію заходів імунопрофілактики та захисту від інфекційних хвороб на період до 2022 року. Обласні та Київська міська держадміністрації мають забезпечити неухильне проведення на підпорядкованих адміністративних територіях профілактичних щеплень відповідно до Календаря.

  Також Державна комісія ТЕБ і НС доручила центральним та місцевим органам виконавчої влади забезпечити санітарне та епідемічне благополуччя населення у літній період 2021 року. Окрім того, було доручено провести своєчасні заходи щодо ліквідації аварійних ситуацій водопровідно-каналізаційних мереж та посилити контроль за дотриманням чинного законодавства у сфері поводження з побутовими відходами.

  Нагадаємо, раніше очільник Мінрегіону Олексій Чернишов наголосив на тому, що треба докласти всіх зусиль, щоб запобігти повторенню надзвичайної ситуації на території Луганської області влітку 2020 року.

  Довідково

  Комісія ТЕБ та НС координує діяльність центральних і місцевих органів виконавчої влади, пов’язану з функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту. Очолює комісію Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.