• In English
 • Олексій Чернишов ознайомився з ходом «Великого будівництва» на Миколаївщині
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 01 серпня 2020 року о 10:00

  31 липня Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов з робочою поїздкою відвідав Миколаївську область.

  Міністр провів нараду з керівництвом області щодо будівництва об’єктів проекту Президента України «Велике Будівництво» та ДФРР, стану виконання завдань Уряду, зокрема, протидії поширенню респіраторної хвороби COVID-19, а також впровадження реформи адміністративно-територіального устрою.

  Як зазначив Міністр після наради, програма «Велике будівництво» надзвичайно важлива для розбудови країни — адже у всіх регіонах, зокрема і в Миколаївській області, будуються дитячі садки, школи, об’єкти спортивної інфраструктури та приймальні відділення опорних лікарень. Додатково йде велике будівництво та капітальний ремонт доріг загального та місцевого значення.

  Міністр також торкнувся питання впровадження нового адмінтерустрою.

  «Верховна Рада України прийняла історичне рішення щодо створення нових 136 районів. Конфігурація цих районів обговорювалась досить довго. Було проведено тисячі зустрічей та нарад з ОДА, профільним комітетом ВРУ,  районами, Асоціацією міст України. Я впевнений, що нинішня конфігурація — це остаточне компромісне рішення, яке відповідає як методиці, так і логіці формування системи адміністративно-територіального устрою», — наголосив він.

  За його словами, коли громади перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, це створить умови для їх розвитку та надасть можливість на рівні громад вирішувати соціально-економічні питання, зокрема, щодо покращення якості надання адміністративних послуг населенню.

  Міністр наголосив, що довкола нових районів виникають питання, які потребують спростування. «Розмови про те, що укрупнення районів, відповідно до нового адміністративно-територіального устрою, погіршить якість надання послуг населенню – не відповідають дійсності. Адже базові послуги будуть надаватися на рівні громад у Центрах надання адміністративних послуг. Вони будуть підтримуватися державою, яка виділятиме на них кошти. Тому їхати за сотні кілометрів не буде потреби», - зазначив Олексій Чернишов.

  Міністр разом з головою ОДА Олександром Стадніком відвідав низку об’єктів. Зокрема, у Миколаєві загальноосвітню школу № 61, де вже відремонтовано спортивний майданчик, та дитячий садок № 72, де завершується капітальний ремонт будівлі та облаштування території. У КНП «Миколаївська обласна багатопрофільна лікарня» Олексій Чернишов ознайомився з проектом реконструкції приймального відділення. Лікарня є опорною та обслуговує населення Миколаївської області. Наразі тут відбувається тендер, а роботи планується завершити у листопаді-грудні 2020 року. Загалом в області планується реконструювати 6 приймальних відділень опорних лікарень. Також очільник Мінрегіону оглянув ділянку дороги Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв біля с. Капустине Вітовського району, де тривають ремонтні роботи.

  Міністр подякував керівництву та команді ОДА за роботу, проте висловив декілька зауважень, зокрема щодо вилучення з переліку «Великого будівництва» об’єктів, що не відповідають вимогам. Також Олексій Чернишов закликав область активніше освоювати кошти, які держава спрямовує через ДФРР на реалізацію проектів.

  Наостанок Олексій Чернишов завітав до КП «Миколаївський міжнародний аеропорт»,  де завершились роботи з переоснащення радіотехнічних засобів посадки літаків. Міністр зазначив, що цей проект реалізовано завдяки фінансовій підтримці держави через ДФРР. «Завтра з цього аеропорту відбудеться перший регулярний рейс до Києва і я хочу привітати мешканців Миколаївщини з такою видатною подією», - привітав він.