• In English
 • Олександр Ярема: Члени дитячих молодіжних громадських організацій – міцна основа для громадянського суспільства
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 15 лютого 2019 року о 16:42

  14 лютого в УНІА «Укрінформ» відбулася презентація аналітичної доповіді «Громадянське суспільство України: сучасні практики та виклики розвитку».

  Восьмий рік поспіль працівники Національного інституту стратегічних досліджень, за участі зовнішніх експертів, проводять аналіз суспільних  настроїв та організаційно-інституційних форм і  громадської активності в Україні.

  Цього року особливу увагу приділено основним тенденціям молодіжної самоорганізації, що було виокремлено в розділ доповіді. На цьому під час презентації акцентував заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема.

  Він відзначив, що для Мінмолодьспорту будує партнерську взаємодію з організаціями громадянського суспільства, зокрема, такими партнерами є дитячі та молодіжні громадські організації. Завдяки такій співпраці підвищується рівень довіри до органів влади і комунікація проходить за принципом «рівний-рівному» та спільно напрацьовуються ініціативи, які далі перетворюються в законодавчі проекти та акти.

  За словами заступника Міністра, для більшого залучення молоді до участі в громадських організаціях та ініціатив, Мінмолодьспорту розроблено ряд інструментів. По-перше, це інституційна підтримка – наразі ведеться робота про законодавче закріплення ідеї, аби частина коштів, які виділяються на підтримку проектів, виділялася й на інституційну підтримку. Другим важливим елементом, особливо в контексті реформи децентралізації, є активізація молоді на рівні  громади.

  «Ми розробили дорожню карту реалізації молодіжної політики в громаді, інструменти участі молоді. Це дає можливість молодим людям, які не мають досвіду, але мають бажання активно впливати на розвиток громади, через навчання, тренінги, інструменти участі, ставати агентами змін в українському суспільстві як на локальному, так і на регіональному рівнях», - підкреслив Олександр Ярема.

  Йшлося про розвиток і сучасний стан волонтерського руху в країні. Так, Міністерство співпрацює з великими ініціативами, такими як «Будуємо Україну разом» задля створення сталих форм волонтерської діяльності, аби молода людина могла реалізувати себе в більш тривалому процесі, а не в точкових подіях. Окрему увагу посадовець звернув і  на налагодження діалогу та залучення до співпраці учасників неформальних рухів.

  «Ми бачимо, що ті люди, які проходять школу дитячих, молодіжних організацій можуть ставати базою і для громадянського суспільства  -  від ОСББ до  великих національних ініціатив. Фактично це така собі неформальна школа. І ми, підтримуючи цю неформальну освіту, зокрема, через такі інструменти, як «Молодіжний працівник» чи «Молодіжні банки», даємо перший досвід роботи реалізації хай навіть невеликих проектів», - підсумував Олександр Ярема.

  Також участь у заході взяли перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Василь Яблонський, заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, завідувач відділу Секретаріату Кабінету Міністрів України Наталія Окшадиректор Державного інституту сімейної та молодіжної політики, кандидат педагогічних наук  Ірина Пєша та ін.