• In English
 • Олександр Саєнко: Вдосконалена система державного управління – це ключовий інструмент для глибинного реформування всієї держави
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 червня 2019 року о 14:25

  Вдосконалена система державного управління – це ключовий інструмент для глибинного реформування всієї держави, переведення її на «європейські рейки» та забезпечення стабільного розвитку й добробуту громадян, вважає Міністр Кабінету Міністрів України, очільник Офісу реформ Уряду Олександр Саєнко.

  «Реформу державного управління, яку впроваджує Уряд, необхідно продовжувати, адже вона є ключовою для забезпечення успіху всіх інших реформ та побудови сервісної держави, що працює для громадян, – сказав він, виступаючи на конференції «Реформа державного управління: виклики та перспективи» у понеділок, 24 червня.

  Дуже показово, за його словами, що реформа державного управління, зокрема її важлива частина – реформування державної служби – на порядку денному не тільки Уряду, а й проактивної громадськості та міжнародних партнерів.

  «І якщо раніше цим питанням опікувалась невеличка група експертів, то сьогодні це ключова реформа. І ми маємо потужну команду «агентів змін», які розуміють, що таке реформа, навіщо вона потрібна, які її цілі та результати для громадян», – сказав Міністр.

  Говорячи про досягнення реформи, він підкреслив, що завдяки новому Закону України «Про державну службу» стало можливим розділення професійних, адміністративних та державних посад. Це нівелює можливість «кадрових війн» при зміні влади в країні.

  «Також важливим є питання конкурсів на вищі керівні посади. Ми працюємо над вдосконаленням конкурсної процедури разом з Національним агентством з питань державної служби. Але якщо говорити, наприклад, про 2010-11 роки, тоді навіть мови не було про конкурсний відбір та вимоги до кандидатів», – наголосив Олександр Саєнко.

  Серед поточних завдань реформи Міністр Кабінету Міністрів виділив питання оплати праці державних службовців, необхідність ліквідувати диспропорції між різними державними органами та сформувати повністю прозору систему оплату праці.

  Також, на його думку, важливим завданням є надання керівникам державних органів більшої автономії у прийнятті рішень щодо призначень та звільнень співробітників. Для цього вже розроблено низку змін до Закону України «Про державну службу». Не менш важливо вдосконалити і процедури роботи Уряду, впроваджувати аналіз політик, позбавити міністерства невластивих повноважень, зокрема управління держпідприємствами.