• In English
 • Олександр Саєнко: Приватизація - це нові технології, інвестиції і можливості для підприємств
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 17 травня 2018 року о 16:47

  Приватизація українських державних підприємств має на меті залучення значного об'єму інвестицій, розвитку новітніх технологій, а також є важливим антикорупційним фактором.

  Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко за підсумками засідання Робочої групи з питань приватизації та умов продажу об’єктів державної власності, яке пройшло під його головуванням.

  "Уряд затвердив всі необхідні для впровадження нового закону про приватизацію акти, тепер справа за їх реалізацією. Наприклад, першочерговим завданням ФДМУ і Мінекономрозвитку є швидкий старт електронних аукціонів малої приватизації. Згідно з дорученням Прем’єр–міністра Володимира Гройсмана аукціони мають бути запущені не пізніше початку червня", - сказав Міністр.

  Серед об'єктів великої приватизації більшість, за словами Олександра Саєнка, має потенціал, але вони мають проблеми з боргами, знаходяться в стадії санації чи банкрутства.

  "Продавати такі підприємства без попередньої підготовки та "очищення" означає віддати за безцінь тим, хто знищить підприємство заради швидкої наживи. Щоб запобігти такому розвитку подій, в цьому році вперше Уряд передбачив в держбюджеті кошти на залучення кращих інвестиційних компаній, завданням яких буде підготовка та максимально вигідний продаж", - повідомив Міністр Кабінету Міністрів.

  Він нагадав, що сьогодні максимально підготовленим до продажу в 2018 році об’єктом є ПАТ "Центренерго". На засіданні робочої групи учасники заслухали представників радника - компанії Ernst and Young та дійшли згоди, що є цілий ряд питань, які впливають на ефективний продаж та кінцеву ціну, але ФДМУ має забезпечити їх оперативне вирішення.

  Щодо приватизації ПАТ "Одеський припортовий завод", Міністр наголосив, що без залучення радника і його попередньої підготовки говорити про ефективний продаж немає сенсу.

  "Кожний з великих об’єктів потребує чіткого затвердженого графіка підготовки до приватизації з термінами та відповідальними, інакше наша бюрократія зробить цей процес втричі довшим. Цю проблему ми зараз вирішуємо в рамках реформи державного управління", - підкреслив Олександр Саєнко.

  Крім того, за його словами, в питанні ефективності управління корпоративними правами треба терміново навести порядок.

  "Всюди маємо тимчасових виконувачів обов`язків, збитки, сумнівні операції. ФДМУ та органи управління мають невідкладно налагодити цей напрям роботи - фінансовий стан підприємств, переданих до фонду, не може погіршуватись, до того ж має бути призначений професійний менеджмент", - наголосив Міністр.

  Щодо оренди державного майна, він нагадав, що заходи з детінізації вже збільшили надходження за перший квартал 2018 року на 30%, а річний план в розмірі 1 млрд грн буде виконаний вже за перше півріччя.

  "Прем'єр-міністр доручив ФДМУ, ДФС та Держаудитслужбі спільно з місцевими адміністраціями навести порядок в питанні оренди державного майна, вивести з "тіні", в якій знаходиться його значна частина, щоб кошти йшли до держбюджету, а не до кишені власників підприємств під виглядом різної "допомоги" або "послуг", - сказав Міністр, додавши, що найближчим часом Уряд розгляне новий Закон про оренду, який вирішить ці проблеми.

  Загалом Олександр Саєнко підкреслив, що приватизація не є швидкою реформою, і якби вона почалась раніше, сьогодні країна мала б приклади успіху. Крім того, вона вкрай важлива в контексті реформи державного управління - коли чиновник міністерства не управляє підприємствами, а формує якісну політику в сфері регулювання, за яку відповідає.