Одним з пріоритетів у реформі державного управління в Україні на 2019 р. є продовження реформування міністерств й ефективна робота з членами Уряду задля комунікації усіх переваг реформи й ефективного політичного діалогу. Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, відкриваючи Політичний діалог Україна-ЄС щодо реформи державного управління, який пройшов 26 березня в Будинку Уряду.
У дискусії брали участь Керівник групи підтримки України в Європейській Комісії, директор Генерального директорату з питань сусідства і розширення Європейської Комісії Пітер Вагнер, керівник програм співробітництва, представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг, представники проекту EU4PAR, заступники міністрів, державні секретарі, представники інших ЦОВВ та експерти проектів й директоратів.
«Розраховую, що найближчим часом ще 2-3 міністерства долучаться до цієї реформи», – наголосив Міністр.
Він також позитивно оцінив результати реформи державного управління в 2018 році.
«Зокрема, нам вдалося оновити стратегію реформи державного управління; ми пройшли комплексну оцінку OECD та SIGMA й на їх основі пропрацювали необхідні зміни; отримали 15,5 млн євро в рамках нашої бюджетної підтримки зі сторони ЄС, що говорить про виконання більше 75% визначених індикаторів; достатньо серйозно просунулися по конкурсних процедурах з відбору фахівців з питань реформ; підготували відкриття на базі НАДС центру оцінювання кандидатів на посади держслужби, який запрацював на початку 2019 року; продовжили сталий розвиток центрів надання адміністративних послуг й впровадили нові електронні послуги, яких на сьогодні є близько 120; розробили законопроект «Про адміністративну процедуру», – повідомив Олександр Саєнко.
Серед пріоритетних завдань реформи на 2019 рік він також відзначив законодавчі зміни, пілотне впровадження інформаційної системи управління людськими ресурсами (HRMIS), фінансове забезпечення реформи.
У свою чергу Керівник групи підтримки України в Європейській Комісії Пітер Вагнер зазначив, що з початку таких політичних дискусій Україна демонструє вражаючі результати.
«Ми бачимо зміни на всіх рівнях держуправління – зростає рівень прозорості. Це формує довіру до управлінців та системи управління в цілому. Це між іншим відзначають і міжнародні партнери», – наголосив він.
Великим плюсом на шляху реформи він також назвав участь у програмах відкритих даних.
«Це знову ж таки прозорість, запобігання корупції і довіра громадян. Ви відкриті. Це добре. Попри війну на сході України та інші виклики. Їх багато, і з ними потрібно справлятися», – резюмував Пітер Вагнер.