
Олександр Порхун з партнерами обговорив ключові питання медичної евакуації українців
У польському місті Ряшеві відбулася зустріч заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Порхуна з представниками Європейської Комісії та урядів європейських країн. Під час зустрічі обговорили ключові питання медичної евакуації українців, зокрема, логістичні процеси та подальшу співпрацю з партнерами.
«Медична евакуація – важливий напрямок спільної роботи України та Єврокомісії. З початку повномасштабної війни Міністерство охорони здоров’я у співпраці з ЄС та міжнародними партнерами організовує евакуаційні рейси для поранених та важкохворих українців. За три роки понад 5 200 українських громадян отримали лікування в європейських клініках. Вдячні Європейському Союзу, урядам європейських країн, міжнародним організаціям та, зокрема, Польщі, яка стала найближчим тилом для українських пацієнтів за незмінну єдність та солідарність. Завдяки міжнародній підтримці тисячі українців отримують високоякісне лікування у провідних клініках Європи», – зазначив Олександр Порхун.
Заступник Міністра наголосив, що дії агресора завдали суттєвої шкоди медичній інфраструктурі України. За три роки повномасштабної війни росіяни пошкодили 2285 об’єктів медзакладів (1984 – пошкоджено, 301 заклад – зруйновано). Крім того, росіяни пошкодили 242 автівки екстреної медичної допомоги, ще 273 – знищили та 80 – викрали. В таких умовах міжнародна допомога відіграє критично важливу роль у підтримці української медичної системи.
Медичний хаб у Ряшеві працює з жовтня 2022 року. Тут перебувають українські пацієнти перед тим, як потрапляють до іншої європейської країни для лікування. У хабі надають необхідні медичні послуги, включаючи скринінгові тести, вакцинацію та психологічну підтримку.
У Медичному хабі можуть перепочити пацієнти та супроводжуючі особи, очікуючи на евакуаційний рейс. Зазначимо, що роботу хабу фінансує Європейська Комісія, а його діяльністю керує польська організація Polish Center for International Aid (PCPM).
Україна продовжує співпрацювати з партнерами та евакуйовувати пацієнтів, які постраждали внаслідок бойових дій.
Наразі 22 країни ЄС беруть участь у медичній евакуації. Попри виклики війни, підтримка Європейського Союзу та міжнародних партнерів допомагає рятувати життя та зміцнювати українську медичну систему.
Нагадаємо, нещодавно Міністерство охорони здоров'я запустило сайт проекту Medevac. Сайт став централізованою платформою, де пацієнти та лікарі можуть знайти всю необхідну інформацію про програму медичної евакуації: процедуру подання заявки, критерії відбору пацієнтів, перелік необхідних документів та особливості транспортування.