• In English
 • Олександр Лінчевський: Як працюють міжнародні протоколи і чому українська медицина має підлаштовуватись під потреби пацієнта
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 01 серпня 2019 року о 18:04

  Що таке протоколи лікування та як вони стосуються кожного пацієнта, розповів заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський “Українській правді. Життя”.

  Протокол – це план лікування того чи іншого захворювання, стисле узагальнення рекомендацій лікарям щодо діагностики, лікування, вакцинації тощо. Це як підказка, нагадування, з якою лікарю слід час від часу звірятися.

  В Україні обов’язковість слідування медпротоколам закладена в основи законодавства. Тобто до 2017 року українські реалії були такі: є наказ МОЗ України, який затвердив протокол, і він обов’язковий, поки його офіційно не оновлять. Навіть прогресивні лікарі мусіли слідувати деяким застарілим протоколам, які навіть технічно не могли оновлюватися достатньо швидко.

  Тому у 2017 році МОЗ України дозволило українським лікарям використовувати сучасні міжнародні медичні протоколи (наказ 1422).

  “Наказ №1422 дозволяє українським лікарям вже сьогодні користуватися найновішими протоколами, за якими працюють наші колеги в розвинених країнах світу, і надавати меддопомогу на сучасному рівні українським пацієнтам”, - говорить Олександр Лінчевський.

  За його словами, Якщо раніше світові протоколи адаптували до можливостей медзакладу, то тепер система змінюється під потреби пацієнтів. І це правильно, адже, наприклад, лікувати інсульт без комп’ютерного томографа – це надзвичайно ризиковане і невиправдане заняття.