• In English
 • Олександр Кубраков: Успіх відбудови залежить від довіри міжнародних партнерів

  Довіра міжнародних партнерів є основою для успішної відбудови України. Посилити цю довіру можливо тільки за умови дотримання прозорості і підзвітності процедур, а також найвищих антикорупційних стандартів. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України - Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, відкриваючи конференцію “Перемога заради майбутнього України: прозорість та ефективність”.

  “Антикорупційні реформи вимагають цілого комплексу заходів. Йдеться і про впровадження комплаєнсу — як на рівні Міністерства, так і на рівні підвідомчих організацій.  Про чіткі і зрозумілі процедури відновлення. А також про цілий набір цифрових інструментів і систем, які забезпечують прозорість і підзвітність відбудови. Довіра формується тоді, коли працює принцип “всі бачать все”, — зазначив він.

  Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк підкреслила важливість підтримки зусиль України в напрямку відбудови, підвищення підзвітності та прозорості. “Один з головних способів – це створити діджиталізовані продукти, які дозволяють уряду надавати послуги безпосередньо своїм громадянам. В Україні розробляється система DREAM, яка дозволяє супроводжувати відбудову на всіх її етапах. США пишаються тим, що можуть підтримувати такі проекти та безпосередньо бачити прогрес”, — підкреслила Бріджит Брінк.

  Заступник голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло додав, що відновлення без корупції є головним очікуванням не лише в контексті вступу України в ЄС, але й з точки зору викликів, які постали перед країною сьогодні. 

  “Кошти, виділені на відновлення, мають витрачатися ефективно і за призначенням. Політика відкритих даних має бути наскрізним інструментом для проєктів відновлення — як для донорів, так і для держави та органів місцевого самоврядування”, — зазначив він. 

  Конференція “Перемога заради майбутнього України: прозорість та ефективність” є спільною ініціативою Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та проєкту "ВзаємоДія", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), "Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні" (SACCI).