• In English
 • Олександр Кубраков: Щонайменше 3 мільярди гривень за рік. Це реальна цифра економії для Укрзалізниці завдяки переходу на прямі договори з виробниками

  Коментар Віце-прем’єр-міністра з відновлення України — Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова щодо реформи Укрзалізниці:
  "Для нашої команди це було одним із принципових рішень з реформування УЗ. Близько 70% закупівель ключових енергоносіїв – дизпалива, газу та електроенергії, а також окремих запасних частин та оливи сьогодні йде через прямі договори.
  До прикладу, Укрзалізниця купує електроенергію у НАЕК «Енергоатом», газ – в Укрнафти. Контакт на дизельне пальне підписаний з американським ExxonMobil та литовським підрозділом польського нафтового концерту Orlen.
  До речі, це рішення стало одним із визначальних для розвʼязання дефіциту палива навесні 2022 року.
  Наведу наочний приклад того як працюють прямі договори. 17 листопада було підписано договір на постачання з ExxonMobile, а 22 розпочалося відвантаження у порту Клайпеди. Далі залізницею 30 тисяч тонн буде доправлено в Україну. Колеги звітують, з урахуванням наявних залишків УЗ сформувала сталий запас дизпального для проходження зимового періоду.
  Ціна за дизпальне з доставкою, акцизом та розмитненням становитиме орієнтовно 52 тис. грн за тонну або 43-44 грн/л. Ціна ж в Україні сьогодні в межах 46 грн/л на гурт, а роздріб — 55 грн/л".