• In English
 • Олександр Кубраков разом з представниками дипломатичних місій працював на Харківщині

  Коментар Віце-прем’єр-міністра з відновлення України — Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова щодо поїздки на Харківщину: "Працювали вчора у Харкові. Разом з UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, посольствами Данії, Естонії, Швеції, Франції, Польщі побачили наочно те, як можна підготувати місто до наступного опалювального сезону.
  Потреба від міста та області зведена спільними силами місцевої, регіональної влади та Уряду і передана партнерам.
  Надихають існуючі приклади розвитку більш сталої та стійкої муніципальної інфраструктури — оновлені котельні, забезпечені сучасною німецькою технікою, когенераційні установки приєднані до них і незамінні при блекаутах. Таких в місті майже 20 – надані в рамках міжнародної технічної допомоги. Мережа когенераційних установок дозволяє містам мати безперебійне теплопостачання в умовах аварійних або планових відключень електроенергії.
  Північна Салтівка сьогодні та два роки тому — два різних міста. Від повного спустошення та руйнування – до обережного відновлення за програмою єВідновлення, Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
  Фактично кожна третя заявка на відновлення житла – з Харківщини. Більше 400 мільйонів гривень вже перераховано на термінові ремонти.
  Водночас, на вулицях багато молоді, родини з дітьми. Вже робимо все можливе для 1,3 мільйона харків'ян, які не хочуть покидати своє місто всупереч цілям ворога.
  Один з символів цього мирного спротиву — побудована за 5 місяців перша підземна школа. Навчальний заклад має 21 класну кімнату, їдальню та кімнату-трансформатор. Школа розрахована на 450 учнів в одну зміну. Найближчим часом діти зможуть відвідувати заняття тут.
  Хочу подякувати представникам дипломатичних місій, урядових та неурядових організацій за сміливість бути тут і зараз з нашим народом, з харків'янами. Регіон потребує не тільки фінансової та технічної підтримки, регіон потребує систем протиповітряної оборони і військової допомоги.
  Також хочу подякувати місцевій владі - меру Ігорю Терехову, голові обласної військової адміністрації – Олегу Синєгубову за повне персональне залучення до вирішення проблем на Харківщині і співпрацю".