• In English
 • Олександр Кубраков провів розмову із Міністром інфраструктури Польщі Даріушем Клімчаком

  Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков провів розмову із Міністром інфраструктури Польщі Даріушем Клімчаком. Ключовою темою розмови було попередження поновлення блокування кордону з боку польських перевізників.

  «Україна зі свого боку виконала всі заходи, які погодили раніше. Запустили пілотні проекти на двох пунктах пропуску та плануємо продовжувати далі, на рівні заступників працює Робоча група для аналізу реалізованих заходів. Очікуємо, що польська сторона також пропрацює все, про що домовилась із протестувальниками, і з 1 березня блокада не поновиться.

  Останні дні онлайн-черг на виїзд з України фактично немає. Це також пов’язано із сезонністю. Попри зменшення вантажоптоку, важливо дотримуватись виконання домовленостей про пропускну здатність, використовувати кожен пункт пропуску максимально ефективно», - зазначив Олександр Кубраков.

  Віце-прем’єр-міністр звернув увагу польських колег на те, що «Краківець – Корчова» та «Рава-Руська – Гребенне» працюють не на повну потужність, адже якщо пункти пропуску не будуть працювати належно – час очікування в черзі буде зростати.

  «Наступного тижня наші заступники з профільними службами будуть працювати безпосередньо на кордоні, щоб на місці відпрацювати конкретні кроки з налагодження ритмічного сполучення не тільки з Польщею, але й з Євросоюзом.

  Водночас гострим залишається питання блокування кордону польськими фермерами, відповідні шляхи вирішення напрацьовують колеги з Міністерства агрополітики України та Польщі», - підкреслив Олександр Кубраков.

  Урядовець подякував польським колегам за постійну комунікацію та спроби вирішити всі питання комплексно, щоб кордон між країнами працював безперебійно.