• In English
 • Олександр Кубраков: Презентували Антикорупційну програму Міністерства до 2025 року

  Наша велика мета – відновлена та модернізована Україна. Цю роботу урядова команда розпочала з перших днів повномасштабного вторгнення і не зупиняє ні на хвилину. Про це зазначив Віце-премʼєр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков. 

  «Це завдання, яке ставить Президент Володимир Зеленський та Премʼєр-Міністр Денис Шмигаль. Відновлювати прозоро та підзвітно, без корупційних ризиків. Дотримання цих умов означає зміцнення довіри до процесу відновлення не лише зі сторони міжнародних партнерів, інвесторів, а й з боку власних громадян», - повідомив урядовець.

  Олександр Кубраков підкреслив: «За останні роки ми суттєво просунулися у подоланні корупційних ризиків у наших сферах роботи. У першу чергу, завдяки цифровізації. Успішно працює програма грошової допомоги на ремонти єВідновлення, в якій більша частина процесів відбувається онлайн – від подачі повідомлення до безготівкових розрахунків. Реформована система дипломування моряків, запущена єЧерга, Єдина державна система у будівництві, яка показала антикорупційний ефект у 10 мільярдів гривень».

  За словами Віце-премʼєр-міністра, об’єднання двох міністерств вимагало створення нового стратегічного документа, де будуть визначені ключові заходи для запобігання корупції в Міністерстві та підпорядкованих підприємствах.

  Нова Антикорупційна програма описує 50 ключових корупційних ризиків у сфері Міністерства. Документ не дублює визначені Державною антикорупційною програмою ризики, а навпаки – розширює їх перелік.

  «Наше завдання – не дати цим ризикам бути втіленими. Як це зробити – пояснює Антикорупційна програма», - підкреслив Олександр Кубраков.

  Ідентифіковані ризики охоплюють, зокрема, такі напрямки:

  • Відбудова
  • Містобудування
  • Просторове планування та архітектура
  • Регіональна політика та розвиток місцевого самоврядування
  • Публічні закупівлі
  • Автомобільний та залізничний транспорт
  • Система запобігання корупції

  Програма вже оприлюднена, ознайомитися з нею можна за цим посиланням https://bit.ly/ACP23-25

  «Усі ризики та механізм їх мінімізації визначались у тісній співпраці з громадянським суспільством. Лише до процесу оцінювання ризиків у діяльності Міністерства долучились 2 тисячі осіб. Це були як представники громадськості, так і наші співробітники, колеги із державних підприємств. Я вдячний нашим партнерам, які долучились до створення Антикорупційної програми – ПРООН в Україні та уряду Японії і сподіваюсь на продовження нашої співпраці», - наголосив урядовець.