• In English
 • Олександр Кубраков: На Дніпропетровщині обговорили захист енергетичної інфраструктури та оглянули будівництво магістрального водогону

  Під час поїздки на Дніпропетровщину разом з Президентом обговорили питання захисту енергетичної інфраструктури та оглянули поточний стан будівництва магістрального водогону, - повідомив Віце-прем’єр-міністр з відновлення — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

  Протяжність нового магістрального водогону становить 145 км. Він забезпечить водою півтора мільйона мешканців регіону, які лишились без доступу до води після підриву росіянами Каховської ГЕС. Після його запуску стабільне водопостачання отримають мешканці Марганця, Нікополя, Томаківки, Покрова, Мар’янського та інших прилеглих населених пунктів.

  «У серпні 2023 ми вже запустили воду по першій нитці. За цей час вдалось перекачати понад 10 мільйонів кубічних метрів води. Також, у січні запрацювала перекидна гілка по каналу Дніпро – Кривий Ріг. У бік Зеленодольска та Апостолова подано 1,6 мільйона кубічних метрів води з урахуванням наповнення каналу. Попри обстріли та несприятливі погодні умови, роботи з будівництва трубопроводу вдалось виконати на 95%. Будівництво триває цілодобово», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

  За його словами, наразі вже монтуються обладнання насосних станцій. Це одні із найважливіших елементів магістрального водогону. Особливості місцевості та рельєфу вимагають встановлення кількох насосних станцій, які зможуть перекачувати до 400 000 м3 води за добу.

  Проект будівництва водогону «Інгулець – Південне водосховище» передбачає монтаж насосних станцій першого та другого підйому. Станція першого забиратиме воду з річки Інгулець, другого – безпосередньо подаватиме її споживачам. Зараз монтуємо обладнання для станції другого підйому. Йдеться про засувки вагою 2-3 тонни кожна. Всього таких елементів на другій насосній станції більше десяти.

  Загалом, заплановано встановлення 4 основних насосів та 1 резервного. Всі вони будуть запущені разом із двигунами одночасно та синхронізовані для безперебійної подачі води.

  «Зважаючи на швидкі темпи будівництва та критичність цього проекту, принциповим питанням є прозорість використання коштів та належне виконання робіт. Власне тому технічний нагляд за будівництвом здійснюють інженери-консультанти за підтримки міжнародних партнерів USAID Україна. Також буде проведено комплексний технічний аудит проектної документації. Його результати, кошториси будівництва та всі звіти будуть опубліковані після проходження експертизи», - підкреслив Олександр Кубраков.