• In English
 • Олександр Банчук: Пробація – це гарна альтернатива позбавленню волі в межах виконання цілей Стратегії реформування пенітенціарної системи
  Міністерство юстиції України, опубліковано 26 квітня 2024 року о 14:12

  Ухвалення закону про запровадження в Україні нового виду кримінальних покарань — пробаційного нагляду свідчить про те, що наша держава орієнтується на практичний досвід інших країн в контексті проведення реформ та євроінтеграційних процесів. Про це розповів заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук під час свого виступу на міжнародній науково-практичній конференції «Реформа пробації: можливість обрати майбутнє».

  «Уявіть, ми маємо Кримінальний кодекс від 2001 року, де за 23 роки не з’явилося жодного нового покарання. Тому вид покарання у вигляді пробації – це гарна альтернатива позбавленню волі в межах виконання цілей Стратегії реформування пенітенціарної системи», – зазначив заступник Міністра юстиції.

  За його словами, доводилося чути різні думки щодо пробації як вигляду покарання. Зокрема, перед набранням чинності Закону окремі представники в галузі кримінального права висловлювали критику: чи може пробаційний нагляд відповідати змісту покарання взагалі, та, чи не дублюватиме це положення Кримінального кодексу України, які стосуються умовно дострокового звільнення. Саме тому варто враховувати окремий досвід західноєвропейських країн щодо впровадження пробаційного нагляду.

  На завершення виступу заступник Міністра юстиції України детально окреслив практику щодо застосування положень законодавства у сфері пробаційного нагляду в окремих державах Європи. Так, спікер дискусійної панелі зупинився на досвіді застосування пробації в таких країнах, як Сполучене Королівство, Королівство Швеція, Чеська Республіка, Словацька Республіка, Республіка Болгарія.

  Довідково

  Конференція проводилась Міністерством юстиції України, Державною установою «Центр пробації» та Пенітенціарною академією України за підтримки EU Project Pravo-Justice.

  Презентація «Пробаційний нагляд як покарання в окремих державах Європи».