• In English
  • Олег Немчінов провів перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення досягнення Цілей сталого розвитку
    Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 01 листопада 2023 року о 15:05

    Сьогодні, 1 листопада, відбулося перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення досягнення Цілей сталого розвитку.

    Відкрив засідання Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов. У заході також взяли участь представники Офісу Президента України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Кабінету Міністрів України, міністерств, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй та проекту Європейського Союзу «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR).

    Під час заходу відбулися обговорення щодо:

    • організації роботи міжвідомчої робочої групи та затвердження складу, плану роботи та завдань для робочих груп при міжвідомчій робочій групі, відповідно до Цілей сталого розвитку;
    • оновлення локальних завдань та індикаторів Цілей сталого розвитку в Україні;
    • проведення Добровільного національного огляду щодо Цілей сталого розвитку в Україні у 2024 році - можливості та ризики.

    Нагадаємо, що Україна, як і інші країни-члени ООН, у 2015 році із затвердженням Генеральною Асамблеєю ООН Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року приєдналася до глобального процесу досягнення Цілей сталого розвитку, і з того часу було започатковано інклюзивний процес їх досягнення в Україні. 17 Цілей взаємодоповнюють одна одну: дії в одній сфері також впливають на результати в інших, тому в розвитку мають бути збалансовані соціальна, економічна та екологічна стійкість.

    Указом Президента України від 30 вересня 2019 року № 722 «Про цілі сталого розвитку України на період до 2030 року» визначено Цілі сталого розвитку в якості орієнтиру для розроблення проектів прогнозних і програмних документів з метою забезпечення збалансованості економічного, соціального та екологічного вимірів сталого розвитку України. Кожна глобальна ціль була розглянута з урахуванням специфіки національного розвитку, у результаті чого було сформовано 86 національних завдань.

    Окрім цього змінами до Регламенту Кабінету Міністрів України встановлено, що у процесі формування та реалізації державної політики враховується необхідність досягнення Цілей сталого розвитку.

    «Ми стабільно та впевнено забезпечували прогрес на шляху досягнення ЦСР, але у 2022 році через повномасштабне вторгнення росії під загрозу було поставлене не лише реалізація ЦСР Україною, а й фундаментальні основи світового порядку. Зокрема, досягнення ЦСР 16 – сприяння миру та справедливості – є неможливим для світової спільноти, поки триває збройна агресія росії проти нашої держави. 

    Але попри всі виклики Україна продовжує здійснювати послідовні кроки на шляху реалізації ЦСР. Ми плануємо і надалі інтегрувати кращі практики та досвід у післявоєнні процеси відновлення та модернізації в нашій країні. Відтак, основоположний принцип сталого розвитку «не залишити нікого осторонь» залишатиметься і надалі нашим першочерговим пріоритетом,- зазначив Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов.

    Наразі виявлено потребу у створенні механізму координації імплементації ЦСР. Досягнення ЦСР може бути кращим за умови належної їх координації. Саме з цією метою було утворено міжвідомчу робочу групу з питань забезпечення досягнення Цілей сталого розвитку як механізм координації імплементації ЦСР на міжвідомчому рівні, з метою активізації процесу адаптації завдань та індикаторів цих цілей до конкретних умов в нашій державі.