• In English
  • Оксана Жолнович: Маємо захистити дітей від насильства в усіх його проявах
    Міністерство соціальної політики України, опубліковано 09 листопада 2024 року о 10:14

    Команда Міністерства соціальної політики України продовжує роботу на Першій глобальній міністерській конференції з питань припинення насильства над дітьми у Боготі, де зібралися міністри соціальної політики 120 країн світу, аби масштабувати політики та проекти у сфері захисту дітей. 

    На панельній дискусії високого рівня «Прориви: найефективніші перевірені рішення для припинення насильства над дітьми» виступила Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович. Вона підкреслила, що Україна попри війну зуміла досягти значних успіхів у захисті прав дітей та продовжує працювати над впровадженням інноваційних підходів у цій сфері. 

    «Ми об'єднані спільною метою – захистити дітей від насильства в усіх його проявах. Це фундаментальний принцип, який не потребує доведення, але вимагає від нас рішучих дій та невідкладних рішень. Усі діти мають право на безпечне дитинство, і ми готові відверто говорити про проблеми та шукати шляхи до подолання побутового насильства»,— зазначила Міністр.

    Вона підкреслила, що для українських дітей війна стала ще однією формою насильства, яка змінила саме розуміння звичних речей: «Через збройну агресію росії кожна українська дитина відчуває насильство: навчається в бомбосховищах, засинає в холодних кімнатах без опалення, обіймає своїх батьків лише на фотографіях».

    Оксана Жолнович також акцентувала на тому, що діти, вивезені країною-агресором, стикаються з насильством над їхньою ідентичністю: «Майже 20 тисяч українських дітей були відірвані від родин, їх змушують зрікатися своєї української ідентичності та забороняють розмовляти рідною мовою».

    Міністр представила український досвід впровадження проекту Президента України Bring Kids Back, який передбачає розробку чіткого алгоритму повернення, який включає забезпечення реінтеграції, базових потреб, житла, медичної допомоги та психологічної реабілітації для кожної дитини. 

    Також  вона розповіла, що Україна активно працює над впровадженням нових механізмів захисту дітей, включаючи ініціативи зі створення центрів життєстійкості в громадах, підтримки дітей, які втратили батьків, і реінтеграції депортованих дітей. 

    «Ми постійно напрацьовуємо нові механізми захисту прав дітей. Безпека та добробут дітей є пріоритетом для Президента та Уряду України. Нещодавно під час четвертого Саміту перших леді та джентльменів була представлена спільна декларація про безпеку дітей. Цей документ пропонує світу новий стандарт захисту дітей, визнаючи, що чинні міжнародні механізми виявилися недостатніми перед обличчям реальних загроз. Ці механізми можуть стати успішним прикладом для інших країн, які також перебувають у стані війни», — підсумувала Оксана Жолнович.

    Очільниця Міністерства також підкреслила важливість міжнародної співпраці та обміну досвідом для досягнення сталих результатів у боротьбі з насильством проти дітей. Перша глобальна міністерська конференція з питань припинення насильства над дітьми є чудовим майданчиком для напрацювання практик, які можуть бути адаптовані та впроваджені в різних країнах світу.